Queen a Freddie Mercury ožívajú vo filme Bohemian Rhapsody (trailer) - Zaujímavé novinky ZN.SK

Queen a Freddie Mercury ožívajú vo filme Bohemian Rhapsody (trailer)

Film venovaný veľkému hudobnému menu, Freddiemu Mercurymu, bol mimoriadne očakávanou záležitosťou. Svojho času mal jeho príbeh stvárniť Sasha Baron Cohen, dostatočne vysoký herec typu, ktorý by sa hodil. Už niekoľko týždňov však máme možnosť vidieť ukážky filmu, ktorý nám predstavuje v hlavnej úlohe nie tak neznámeho herca menom Rami Malek. Slováci ho poznajú ako egyptského faraóna z rodinných filmov Noc v múzeu.

Bohemian Rhapsody Queen Freddie Mercury film 2018

Malek je sám o sebe veľkým prekvapením. Vzrastom ide o drobného herca, dokonca egyptského pôvodu. Freddie Mercury mal pritom perzské korene, čo je pre niektoré krajiny problém politický či kultúrny. Obsadenie drobného herca veľmi mladého zjavu, s viditeľnou parochňou a umelými zubami nám však len dokazuje, ako ťažké je stvárniť jedinečnú osobnosť a vzhľad tak neopakovateľný, akým bol slávny Freddie Mercury.

Film si pozrú aj tí, ktorým sa Malek (zatiaľ) nepáči

Sami vnímame obsadenie za možno nešťastné. Pre originálnu hudbu, obsadenie, podobnosť a chuť po aspoň nejakom návrate tejto hudobnej legendy však nebudeme sami, čo siahnu po filmovej novinke. Možno pre dôvody ohodnotenia, ale určite aj pre potešenie uší. Diváci budú mať možnosť nahliadnuť do zákulisia jednej z najznámejších hudobných legiend, skupiny Queen v jej plnej zostave. Aj komentáre na sociálnych sieťach, či medzi fanúšikmi filmu, sa rôznia. Filmári sa však mimoriadne vyhrali, o čom svedčia rôzne uhly, kedy sa im pózy, pohyby ale aj scéna veľmi podobá na reálne, tak dôverne známe z mnohých videí koncertov, plagátov a fotografií každému jednému vernému fanúšikovi Queen. Film pritom zaujímavo neťaží z mena Freddieho Mercuryho a ani kapely Queen, ale používa názov podľa jednej z najznámejších skladieb na svete.

Bohemian Rhapsody, skladba zložená z obrovského množstva žánrov, stupníc, nástrojov, štýlov, rýchlostí, textov, spevov a stále ju môžeme považovať za jedno dielo. Pre fanúšikov Queen je najcharakteristickejšia rôznorodosťou a rozsahu Freddieho Mercuryho. Pre filmových fanúšikov bude jej názov súčasne názvom filmu, ktorý sa do kín dostáva 2. Novembra 2018

Hrajú: RamiMalek, Lucy Boynton, Gwilym Lee, Ben Hardy, Joseph Mazzello, Aidan Gillen, Tom Hollander, Allen Leech a Mike Myers

Oficiálne stránky filmu: https://www.foxmovies.com/movies/bohemian-rhapsody


Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
tetovac z auschwitzu
Recenzia: Tetovač z Auschwitzu, skutočný príbeh židovského páru

MHD obrazovka páchateľ
Bratislavská MHD hľadá výtržníka na videozázname priamo v MHD

Millenium 4
Recenzia: Dievča, ktoré uviazlo v pavúčej sieti, D. Lagercrantz

Zavrieť