Winchester: Sídlo démonov, film inšpirovaný najstrašidelnejším...

Winchester: Sídlo démonov, film inšpirovaný najstrašidelnejším…

Winchester: Sídlo démonov prichádza do kín. Najstrašidelnejším domom ľudskej histórie je sídlo rodiny Winchesterovcov, ktoré je postavené v Kalifornii v USA. Je vraj postavené na tenkej hranici nášho pozemského sveta a samotného pekla, kde sa duchovia a démoni zjavujú už takmer  150 rokov. Desivý príbeh sídla démonov zobrazí horor od tvorcov Jigsaw so slávnou Helen Mirren v hlavnej úlohe.

Winchester Sídlo démonov

Inšpirované skutočnými udalosťami

Veríte na duchov? Okná, za ktorými je stena, dvere otvárajúce sa do prázdna, schody, ktoré nikam nevedú, tajné chodby, stĺpy postavené hore nohami, labyrint miestností. Obrovské sídlo Winchesterovcov ťaží hrôzostrašná atmosféra i história.Jeho stavba prebiehala nepretržite 38 rokov, 7 dní v týždni, 24 hodín denne. Akákoľvek prestávka mala strašné následky.

Chodbami sídla sa na prelome storočí zakráda tajomná postava celá v čiernom, nikto nesmie vidieť, čo sa skrýva pod jej čiernym závojom. Nie je ale démon, je to lady Sarah Winchester. Vdova a dedička zbrojárskeho impéria Winchesterovcov, ktorých opakovacie pušky pomohli dobyť Ameriku a zabili tisíce ľudí.  Ľudia, ich prekliatie a duchovia teraz rodinu prenasledujú na každom kroku. Duchovia, ktorých na našom svete drží iba ich neuspokojená túžba po pomste. Jediná šanca, ako ich upokojiť, je stavať pre nich sídlo. A tak vystrašená, posadnutá a prekliata lady Winchester stavia dom zasvätený duchom a démonom. Stavia zámok, väzenie a bludisko v jednom, zatiaľ čo tí najstrašnejší zo všadeprítomných démonov sa stále snažia vyrovnať si s Winchesterovcami svoje hrozné účty.

Hororový žáner a desivé zvraty dopĺňa i neopakovateľná a temná viktoriánska atmosféra, kostýmy a výprava. Toto miesot je pritom reálne, naozaj v Kalifornii existuje a dodnes je prístupné ako populárna atrakcia s podivnou atmosférou. Winchester: Sídlo démonov tak mimo filmové štúdiá vznikal aj na skutočnom mieste v skutočnom dome.

Informácie o filme Winchester: Sídlo démonov

  • Odporúčaná prístupnosť: od 15 rokov                               
  • Premietanie v kinách: farebný, české titulky
  • Krajina: USA / AUS – 2018;
  • Dĺžka:
  • Žáner: horor
  • Premiéra: marca 2018
  • Réžia: Michael Spierig, Peter Spierig
  • Hrajú: Helen Mirren, Sarah Snook, Jason Clarke
5/5 - (1 vote)
Mohlo by zaujímať tiež:
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.