Horor Uteč (Get out) už vyšiel na DVD, BD, aj ako Steelbook - Zaujímavé novinky ZN.SK

Horor Uteč (Get out) už vyšiel na DVD, BD, aj ako Steelbook

Hororová novinka Uteč, ktorá len nedávno zarezonovala v kinách a získala niekoľko ocenení za prekvapivé kvality, urobila rozruch a kým ten nestihol ani utíchnuť, objavil sa film na DVD. Spolu s ním samozrejme aj Blu-Ray a ako je v poslednej dobe zvykom, aj steel book. Kovový obal, ktorý je lahôdkou pre zberateľov filmov, zberateľských edícií a filmov vôbec s vyššou hodnotou, keďže, ako je dobrým zvykom, mať steel book verziu filmu neznamená mať len film, ale aj niečo navyše.

Uteč Get out steelbook DVD bluray

Uteč je jedinečný v tom, že z nenápadného hororu sa vykľul celkom slušný hráč, ktorý si vystačil s malým rozpočtom, menším počtom hercov bez známeho mena a vytočil viac. V prípade steel book filmu sa môžete tešiť na  pár bonusov, niekoľko jazykových verzií a trochu netradične – žiadny český či slovenský dabing.

Bez dabingu, keďže originál

Už originálny film v kinách bol tak postavený. Ako film, ktorý na nakrútenie nepotreboval milióny, nesie sa v podobnom duchu aj naďalej. Vystačiť si tak filmový fanúšik musí len s anglickou verziou, alebo s inými jazykmi, ktoré pre film distribútori stihli pripraviť. Na výber mimo angličtiny je napríklad maďarčina, poľština, španielčina, ruština, či portugalčina. Titulkov je však pre film ešte viac, nevynechajúc čínštinu, thajčinu, či kórejčinu. V celej spleti sa ale zabudlo na slovenčinu, no čeština to zachraňuje. Keďže ale neustále počúvame z každej strany kritiku dabingu a o kráse pôvodného znenia, domáci divák si môže pripadať ako v kine.  Ako s originálom. DVD v tejto verzii, ako aj v iných nekovových obaloch, je pre svetový trh vytvárané jednotne. Odlišný je len vrchný papierový obal. Pre zberateľa má tak SteelBook o niečo väčšiu cenu.

Čím je ešte zaujímavý?

Uteč v kovovom obale vo farbách filmu

Vyhotovenie obalu je na dotyk príjemné. Matná sivá s čiernymi prvkami neobsahuje ani za mak iných farieb ako chladných čiernobielych odtieňov s prímesou niektorých chladných farieb. Pôsobí tak elegantným dojmom. Zadná strana obalu má vyobrazenie čajovej šálky, kým predná oči hlavnej postavy  filmu. Vnútro cez plastový priezor presvitá obrázok vnútornej plechovej časti, cez celú plochu. Obal obsahuje len jeden Blu-ray disk. V ňom sa spúšťa ukážka na prekvapivý hororový film Split a hneď potom sa spúšťa menu s výberom jazyka. Pre nás najbližšia čeština odhalí ikonkové menu z ktorého je možné priame spustenie filmu, výber kapitol, nastavení, alebo bonusových materiálov.

Uteč Get out steelbook DVD bluray

V bonusoch narazíte na alternatívny koniec filmu. Trochu nezvyčajné, pri niektorých filmoch doslova žiadané a predsa nezrealizované. Get out, teda Uteč, svoj alternatívny koniec však má a mimo neho aj niekoľko vystrihnutých scén, alebo zapnuteľný komentár režiséra počas filmu. Medzi bonusmi je tiež rozhovor s režisérom Jonathanom Peelom a niečo z pozadia tohto filmu.

Je to pritom len pár mesiacov späť, či v kinách Uteč zaujal. Možno aj preto, že nepôsobí dojmom filmu, ktorý by mohol zaujať viac, ako môže neznámy film s neznámymi hercami, dejom, prostredím a zápletkou. Keďže Uteč sa momentálne premieta zrejme už len v menších kinách, rozhodne môže byť DVD či BD s ďalším obsahom potešením pre každého, koho v kinách bavil a pre každého, kto si ho nechal odporúčať. Po grafickej stránke nemožno BD vyhotoveniu skritizovať nič. 200 MHz televízor si prichádza pri tomto filme na svoje. Najmä Uteč je neopakovateľný. Niečo také musíte vidieť.

Ohodnoťte článok post

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.