ZN.SK
Seriál Víťaz SkyshowTime

Filmové miesta: kde sa nakrúcal politicko-rodinný seriál Víťaz?

Seriál Víťaž s Adym Hajdu v hlavnej úlohe sa mal pôvodne objaviť v ponuke HBO Max, čo však odkúpením seriálu nakoniec…

Seriál Víťaz s Adym Hajdu v hlavnej úlohe sa mal pôvodne objaviť v ponuke HBO Max, čo však odkúpením seriálu nakoniec zmenila streamovacia služba SkyShowtime. Vďaka tomu sme si mohli seriál po dlhšom čase príprav pozrieť, respektíve ešte stále môžeme každý pondelok vždy v novom uvedenom diely. Napriek tomu, že seriál má svoje kvality a dokázali by sme sa naň pozerať dlhšie, veľa dielov nám neprinesie.

Ady Hajdu, ako odvolaný premiér Slovenska, sa v príbehu vracia domov k svojej manželke (Ivana Chýlková) a trom dcéram, ktoré si pamätá a pozná ich len veľmi obmedzene, respektíve nepamätá kvôli svojej práci. Iné je to s najstaršou (Natália Germani), ktorá sa vydala na politickú kariéru a v šľapajach otca len preto, aby bola s ním a bol na ňu hrdý.

Seriál Víťaz slovenských divákov potešil svojou kvalitou. Diametrálne odlišnou od lacnej produkcie „rodinných prípadov“, susedských prípadov a policajných prípadov. Kvalitatívne vyššie, než pri denných seriáloch ak Oteckovia, či Nemocnica. Svoj príspevok k tomu mal nepochybne aj Jan Hřebejk (zodpovedný za Pelíšky, alebo seriál Iveta) ako režisér a množstvo zaujímavých filmových miest. Ktoré miesta sa v seriáli objavujú a môžeme ich tak nazvať pre využitie v tomto seriáli aj ako „filmové“?

Filmové miesta seriálu Víťaz

Miest, ktoré sa v seriáli objavili, je naozaj veľa. Úchvatný je nepochybne pohľad na prezidentskú kanceláriu, ktorá pôsobí takmer ako tá americká. Ady Hajdu v nej slávnostne vyrýva „Bol som tu“ do stola, hoci pravdepodobne nešlo o ten pôvodný v skutočnom zámku, kde sa nakrúcalo. Úchvatná pracovňa je totiž interiérom zámku v českých Hořoviciach. Státní zámek Hořovice sa nachádza v Hořoviciach medzi Prahou a Plzňou a miesto stojí za návštevu aj pre svoje ďalšie interiéri, či zámocký park, príbeh a nie len to. Oveľa bližšie budeme mať hlavne tie bratislavské lokácie.

Sú nimi viaceré lokácie v centre Bratislavy. Ulica Kapitulská je tá, na ktorej sa filmové kamery postavili viackrát v rôznom čase. Prepoštská záhrada totiž tvorila dvor bytového domu, kde hlavná postava s rodinou bývala. Prepoštský palác je tak zároveň onou seriálovou bytovkou. Kapitulská ulica sama o sebe má význam pre viacero zaujímavých využití v minulostí. Pôsobila už ako ulica stredovekého Paríža a zachycujú ju aj rôzne iné filmy vrátane domácej produkcie. Objavila sa vo filmoch Vtáčkovia, siroty a blázni, Wilsonov, Majster Kat aj vo francúzskom Bel Ami z roku 2005.

Siahli po miestach v podhradí, po okolí Bratislavského hradu aj po Hodžovom námestí. Malá scéna sa odohráva v známom šialene predraženom obchode so zdravými potravinami. Tie súčasná popkultúra rada menuje jej názvom a nepokladá to za reklamu, no teraz to neurobíme. Krátka scéna vznikala pri nemocnici na Antolskej. Celkovo tri rôzne scény, nakrúcané pritom v jediný deň, vznikali v celom areáli Medickej záhrady. Na miestach pri lavičkách, chodníkoch aj pri ihrisku. Tu vznikali scény z detského ihriska, kde sa objavuje urazená matka s agresívnym manželom.

O filmových miestach využitých vo filmoch a seriáloch v knihách filmovemiesta.sk

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu