ZN.SK
Fernando Alonso

Fernando Alonso mení tým. Od 2023 jazdí za Aston Martin

Španiel Fernando Alonso (41), dvojnásobný majster sveta a jazdec stajne Alpine, bude od roku 2023 pretekať za tím Aston Martin. Nasledujúcu sezónu tak mení…

Španiel Fernando Alonso (41), dvojnásobný majster sveta a jazdec stajne Alpine, bude od roku 2023 pretekať za tím Aston Martin. Nasledujúcu sezónu tak mení svojho zamestnávateľa, kde nahradil štvornásobného majstra sveta Nemca Sebastiana Vettela. Vettel ohlásil ukončenie svojej kariéry len nedávno pred Veľkou cenou Maďarska. Zmluva mala byť podpísaná na tri roky.

Fernando Alonso v rýchlych číslach a faktoch

Rodák zo španielskeho Ovieda sa narodil 29. júla 1981. V roku 2002 pracoval pre Renault (Benetton) ako testovací jazdec a o rok neskôr už pre tím jazdil. Ako čerstvo 22 ročný na maďarskom okruhu dosiahol rekordný úspech, keď sa stal najmladším víťazom Grand Prix v celej histórii súťaže.

Fernando Alonso

Ako 24 ročný priviedol stajňu Renault v roku 2005 k poháru konštruktérov. Už v úvode svojej kariéry vo Formule 1 bol vnímaný za vážeho protivníka pre Michaela Schumachera. Známy bol svojou dravosťou, ale tiež niektorými zákrokmi získal odporcov.Dodnes je úspešným jazdcom, jedným z najznámejších španielskych športovcov a pretekárov, športovou osobnosťou zviditeľňovanou aj mimo športové dianie.

Kniha venovaná Formule 1 a slávnym menám

Pred niekoľkými mesiacmi knižný trh zaujala kniha Formula 1. Oficiálna knižná publikácia vyšla v slovenskom znení a razom sa stala obľúbeným darčekom pre nadšencov Formuly 1 na Slovensku. Fernando Alonso, jeho začiatky, ale najmä celková história Formuly 1, Veľkých cien, víťazov a jazdcov slávnych mien sú na jednom mieste a spolu. Fanúšik tohto motošportu, ako aj jendotlivých osobností Formuly 1 nájde mnohé informácie v knihe, ktorá je aj po fyzickej stránke a stránke kvality papiera a tlače jednoducho krásnym kúskom knižnice, alebo priestoru formulového fanúšika. V ponuke v obchode samotného vydavateľstva IKAR, bux.sk.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu