ZN.SK
Kniha Emily v Paríži

Emily v Paríži už aj ako kniha, v slovenskom znení v Lindeni

Emily v Paríži je unikátny seriál na Netflixe. Unikátny preto, že v sebe nakombinoval dosiaľ nevídané množstvo miest zo slávneho mesta Paríž..

Emily v Paríži je unikátny seriál na Netflixe. Unikátny preto, že v sebe nakombinoval dosiaľ nevídané množstvo miest zo slávneho mesta Paríž a množstvo reálií. V súčasnosti azda nič nepropaguje Paríž viac ako práve Lili Collins ako seriálová postava Emily Cooperová. Ba čo viac, ľudia dobrovoľne sledujú a užívajú si túto prechádzku skutočnými miestami Paríža, značiek, prestížnych oblastí, celebrít a podujatí. Samotný seriál totiž je o marketingu, influenceroch, súčasnej dobe, sociálnych sieťach a tomu, čo hýbe svetom celebrít, módy a súčasných trendov.

Kniha Emily v Paríži

Azda ani neexistuje oblasť, kde by sa toto nemohlo miesiť medzi sebou lepšie, ako v marketingovej agentúre. A aby tento koktail sedel, chce to mladú krv z modernej Ameriky, ktorá sa primieša do zabehnutého Paríža, ktorý funguje v inej kultúre a za iných pravidiel. Tento kontrast do seba nakoniec zapadá v podobe úspešného seriálu, ktorá si získal priaznivcov na celom svete. Vďaka českému dabingu aj na Slovensku.

Nová knižná séria Emily in Paris

Vo svete je už vonku dvojica kníh Emily v Paríži a na Slovensku a v Čechách z dielne vydavateľstva Lindeni vychádza aj slovenské znenie prekladateľky Marty Činovskej. Hoci seriál má na svedomí Darren Star stojaci aj za Melrose Place, Sex v meste či Beverly Hills 90210, o knižnú podobu príbehov mladej Američanky Emily stojí britsko-francúzska spisovateľka Catherine Kalengula. O nej je na internete len veľmi málo informácií, za to záujem a úspech novej knižnej série je v zahraničí už výrazný a neprehliadnuteľný. Najmä u tých, ktorí príbeh mladej kreatívnej marketérky chcú mať v knižnej podobe.

Príbeh v knihe sa zásadne neuberá iným smerom. Jeho kostra, postavy, aj dej zostáva verný tomu, čo poznajú televízny diváci. Zásadným faktom zostáva, že Emily je v takejto podobe dostupná už komukoľvek bez ohľadu na to, či je divákom televízie a predplatiteľom Netflixu. Nie každý má Netflix a preto Emily môže osloviť ešte širšie publikum, ako sa to podarilo seriálu. Nakoniec rýchly čitateľ pokojne dospeje k zážitkom a priebehu oveľa rýchlejšie ako v prípade seriálu.

Za čo vďačíme Emily v Paríži?

Seriál Emily v Paríži oceňujú mnohí diváci. Určite preto, že mimo iného dokázal priniesť a poukázať na mnohé miesta Paríža. Také, ktoré majú spoločenský a kultúrny význam. Divák si dobrovoľne pozrie reklamu, pretože nie je typickou reklamou. Reklama na nejaké miesto, podnik, atrakciu v Paríži hltáme, pretože chceme vedieť viac a poznať mesto oveľa viac. Filmový turizmus, ktorý po tomto seriály zafungoval, motivuje mladých ľudí vyraziť do Paríža a zažiť ho na vlastnej koži. A je to preto, že dané miesta videli v tomto seriáli. Najnovšie si dané miesta bude možné všimnúť aj v podobe knihy. Pre autorku je samozrejme ťažšie vystihnúť krásu a vizuálnu stránku daných miest v čistom texte.

Príbehy sú písané vo vlastnej osobe samotnej Emily. Písané sú štýlom, akoby boli denníkom hlavnej hrdinky seriálu. Stránky sú zdobené pár piktogramami, aké by si zrejme dokreslila do denníka aj samotná hrdinka. Kniha sa dá prečítať veľmi rýchlo, je písaná nenáročným spôsobom a verne k hlavnej dejovej línii, ktorá sa odohrávala v prvých dieloch seriálu. Ide o myšlienky a opis dní, situácií, kým v stretoch s inými postavami sa príbeh odohráva ako klasický knižný dialóg. Čitateľka sa začíta naozaj rýchlo a hravo.

Kniha Emily in Paris diel 1, vychádza v Lindeni 26. mája 2023  ako viazaná kniha s laminovaným poťahom na 240 stranách. Viac na albatrosmedia.sk

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu