Dievča, ktoré uviazlo v pavúčej sieti je vyslobodené z ľadu

Dievča, ktoré uviazlo v pavúčej sieti je vyslobodené z ľadu

Jedna z najočakávanejších kníh tohto roka je už vonku. Krátko po polnoci bola v rámci svetovej premiéry uvedená do predaja kniha Dievča, ktoré uviazlo v pavúčej sieti aj na Slovensku vrátane pár desiatok ďalších krajín. V rovnakom čase si tak prví Slováci mohli kúpiť knihu s pokračovaním známej trilógie pôvodne od Stiega Larssona, teraz však v podaní Davida Lagercrantza. Kniha, na ktorú čakali najmä nadšenci trilógie, slávnostne vysekali z ľadu v bratislavskom kine Lumiére zástupcovia vydavateľstva IKAR, ktoré knihu vydáva na Slovensku a zároveň s Jozefom Zelizňákom, prekladateľom tejto knihy do slovenčiny.

Millennium uvedenie 2015

Dievča, ktoré… bolo treba dostať von z ľadu

Súčasťou premiéry novej knihy bolo premietanie všetkých troch švédskych filmov nakrútených podľa knižnej predlohy. Po dvoch z nich nasledovala prednáška a ukážka z ciesť po škandinávskych krajinách v podaní Jozefa Zelizňáka, sprievodcu BUBO Travel a zároveň autora slovenského prekladu všetkých štyroch kníh. Krátko po polnoci bolo pre návštevníkov kina pripravené zaujímavé prekvapenie v podobe mohutného ľadového kvádra, z ktorého bolo nutné knihu vysekať. Ihlový sekáčik na ľad poslúžil na vytvorenie ľadovej triešte, no knihu sa predsa len rýchlo podarilo oslobodiť a predstaviť verejnosti.

Millennium 4 je vonku

Všetci tak mali možnosť byť medzi prvými na svete, ktorí si priamo na mieste kúpili knihu za špeciálnu cenu a zároveň sú jej prvými majiteľmi. Súčasťou ceremónie bola aj štedrá tombola, vďaka ktorej sa viacerým ušla kniha, balíček kníh, poukážka na zájazdy alebo poukážka na nákup v obchode kníh Bux.sk. Až po uvedení knihy do predaja zostali do skorého rána sledovať tretí filmový diel verní diváci v prekvapivom drvivom počte zúčastnených, ktorí to ani po vyslobodení a uvedení knihy nevzdali a pokračovali v kinomaratóne až do konca.

Prísne strážený obsah, ktorý sa nikde pred vydaním neobjavil a ani nesmel, má preto svoje dôvody. Schováva v sebe napínavý príbeh, výbornú zápletku, viacero nových postáv a dozvieme sa oveľa viac napríklad o rodine Lisbeth Salanderovej, alebo viac o tom, kam sa bude uberať jej vzťah s Mikaelom. A kam sa bude uberať budúcnosť časopisu Millennium? Už dnes si na odpovede počkajte v našej recenzii po dočítaní celej knihy.

foto: ZN.SK
Objednávka knihy možná aj na internetovom kníhkupectve BUX.SK


Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Chrumkáči, animal crackers
Nový animák Chrumkáči (Animal Crackers) s dabingom už v auguste

Futbalová lopta
TOP 10 najdrahších prestupov v histórii futbalu

Jesse Heinman
Najznámejší filmový komparzista sa volá Jesse Heiman

Zavrieť