ZN.SK
Platba kartou na internete a riziká

Dajte si pozor: falošné eshopy zneužívajú odevnú značku Columbia

Falošné obchody zneužívajú značku Columbia. Nenakupujte na nich, pretože nemajú žiaden sklad, ani tovar. Ich cieľom je získať peniaze z karty

Podvodníci opakovane zneužívajú známe odevné značky. Tie najznámejšie, aj trendové mladé značky zneužíva rozsiahla podvodná sieť falošných obchodov s vlastnými platobnými bránami. Falošné eshopy ponúkajú značkový tovar v ich reálnych názvoch, produktové fotografie a oproti klasickým cenám ponúkajú výrazné zľavy. Bezplatné a rýchle doručenie Slovákov nadchne. Problém však nastáva pri platbe za tovar. Platobná brána týchto eshopov vyzerá vzájomne rovnako, no reálne peniaze neprichádzajú do žiadneho obchodu. Tieto obchody nemajú žiadne skladové zásoby, ba ani účtovníctvo. Nejde totiž o obchody, ale podvodníkov. Medzi zneužitými značkami je aj známa značka Columbia.

Columbia zneužitá značka podvodníkmi

Foto: pohľad na falošné stránky s chybou diakritikou a žiadnym kontaktom

Na týchto eshopoch nenakupujte

V rámci celej Európy, ale tiež v niektorých častiach zvyšného sveta, majú podvodníci rozvešané rôzne domény a stránky. V rôznych jazykoch sa objavuje rovnaký obsah. Dizajn je taktiež rovnaký, no zhodný nie len medzi sebou, ale aj s inými značkami. Napríklad pumask.sk je stále zhodným dizajnom so stránkami v zozname nižšie. Sú nimi napríklad tieto nebezpečné miesta:

 • columbia-gr.net
 • columbia-nl(.)com
 • columbiabratislava.sk
 • columbiaeshop.cz
 • columbiahrvatska.co
 • columbianederland(.)com
 • columbiaonlinede.de
 • columbiaoutletpolska.pl
 • columbiaportugal.co
 • columbiaportugalpt(.)com
 • columbiasale.at
 • columbiaslovakia.sk
 • columbiavyprodej.cz
 • columdeutschland(.)com

Naozaj nejde o obchod značky Columbia

Záujemcovia o značku Columbia by mali siahnuť po slovenských overených predajcoch. Na Slovensku je nemálo obchodov, ktorý tento tovar ponúkajú. Eshopy, ktoré sa prezentujú pod logom Columbia, respektíve pod inou značkou, vytvárajú dojem značkovej predajne a nie sú samotnou značkou, alebo povereným prevádzkovateľom, reálne zneužívajú logo, dobré meno značky, vytvára nebezpečenstvo zámeny a ďalšie riziká. Oficiálnymi miestami tejto značky sú pritom skôr eshopy https://www.columbiasportswear.co.uk  alebo  https://www.columbiasportswear.de . Všetky eshopy v zozname vyššie predstavujú riziko. Pochádzajú od jednej podvodnej siete, prijímajú platby cez platobné karty, ale reálne neposielajú žiaden tovar. Tak ako tieto eshopy, aj mnoho iných má spoločných niekoľko vlastností.

Platba kartou na internete a riziká

Vlastnosti podvodných eshopov tejto siete:

 1. Eshopy tejto siete majú identický dizajn
 2. Nedostatočná slovenčina
 3. Neexistuje možnosť priameho kontaktu
 4. Nezobrazuje sídlo, prevádzkovateľa, IČO, DIČ, žiaden identifikačný údaj – overiteľný.
 5. K doméne sa neviaže žiadna pozitívna zmienka vo fórach, na heureka.sk, v rámci marketingu
 6. Príliš lacný tovar a skladom to, čo inde nie je, alebo dlhodobo nie je.
 7. Kontaktný formulár namiesto kontaktu, z ktorého neprichádzajú odpovede.
 8. Chýbajúce COOKIES upozornenia a nemožnosť prípadné dodatočné upozornenia otvoriť a nazrieť dnu, či sú na stránke reálne COOKIES.

Téme podvodných obchodov sa venuje kniha (Ne)bezpečný internet.

Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.

Inzercia
Inzercia

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu