ZN.SK
zimná bunda

Chcete ísť von v zime? Niekoľko tipov, ako sa treba obliecť

Vonku sa už poriadne ochladilo a mnohí ľudia sa snažia vychádzať z domu čo najmenej. Je to škoda. Práve pohyb nás môže zahriať a zlepšiť nám celkovú náladu.

Zľavy na wellness pobyty

Vonku sa už poriadne ochladilo a mnohí ľudia sa snažia vychádzať z domu čo najmenej. Je to škoda. Práve pohyb nás môže zahriať a zlepšiť nám celkovú náladu. Poviete si, že doma nemáte vhodné oblečenie do takéhoto mrazivého počasia. Nevadí. My vám dnes poradíme, aké oblečenie je vhodné do zimných dní, aby ste si mohli užívať čerstvý vzduch a pritom nemrznúť.

Pohyb je dôležitý. Najmä v zimných mesiacoch, keď sa snažíme zostať v teple a preferujeme predovšetkým len pobyt vo vnútri. Či už idete raz za čas behať, na každodennú prechádzku so psom alebo na turistiku, kvalitné oblečenie, ktoré vás zahreje, je nevyhnutné. Jeho výber by sa nemal rozhodne podceniť.

Funkčné bundy a ich rozdelenie

Dámske funkčné bundy nie sú neznámym pojmom. Ich výhodou je, že nie sú určené len do hôr alebo na šport, sú vhodné aj na prechádzku po meste. Aké typy poznáme?

zimná bunda

Zdroj obrázka: Look Studio / Shutterstock.com

  • Outdoorové bundy

Anglické slovo „outdoor“ znamená v preklade „vonkajší“. Z toho vyplýva, že tento typ búnd je vhodný takmer pre každého a na každú aktivitu. Patria sem softshellové bundy, ktoré zabezpečujú teplo aj vo vlhkom prostredí. Chránia tiež pred nárazmi studeného vetra. Tiež pod túto kategóriu možno zaradiť aj prechodné bundy, ktorých výhodou je tenký materiál.

  • Lyžiarske bundy

Nepremokavé lyžiarske bundy využijete nielen na svahoch, ale aj na bežné nosenie v skutočne chladných dňoch. Lyžiarske bundy majú vetracie otvory, vďaka softshellovej membráne vás navyše určite neprefúkne. Vďaka snežnému pásu sa zase nemusíte obávať, že by sa vám pod bundu dostal sneh alebo už spomínaný chlad. Ak idete na lyže, lyžiarske bundy majú veľkú kapucňu, do ktorej sa vám zmestí aj prilba. Toto spracovanie je tak perfektnou voľbou na zjazd.

  • Multifunkčné bundy

Multifunkčné športové bundy sú jedny z najpredávanejších búnd. Hodia sa na každú turistiku alebo prechádzku. Sú vyrobené z veľmi ľahkého materiálu, ktorý je priedušný, a práve preto vhodný na behanie alebo výstup, napríklad na Rysy. Ak máte v obľube turistiku, táto bunda by vám rozhodne nemala v šatníku chýbať.

  • Elegantné bundy

Nie každý je milovníkom behu či iného športu. Sú ľudia, ktorí preferujú najmä večerné prechádzky po meste. Ak patríte medzi nich a chcete si kúpiť kvalitnú hrejivú bundu, ktorá bude dobre vyzerať, siahnite po tzv. „street fashion“ bunde. Niektoré majú predĺžený tvar, vďaka ktorému ostanú naše kríže v teple a tiež priliehajú k pásu, preto pekne formujú našu postavu. Samotný dizajn si už vyberiete podľa vašich preferencií. V takejto športovej bunde v elegantnom prevedení rozhodne vyniknete.

zimná bunda

Zdroj obrázka: Versta / Shutterstock.com

Športové oblečenie a jeho vrstvenie

Zvyšok nášho oblečenia je rovnako dôležitý. Kvalitné dámske bežecké oblečenie alebo aj iný typ oblečenia na rôzne športy sa dá často nosiť počas celého roka. To bežecké je napríklad skvele elastické, takže vám samotné behanie ešte viac skvalitní.

Známym pravidlom je vrstvenie. Ako vrstviť oblečenie?

1. vrstva

Prvá vrstva je najdôležitejšia, preto ju môžeme nazvať aj základná. Jej úlohou je odvádzať pot smerom od kože. Mnohí by si možno najradšej dali mäkké bavlnené tielko, ktoré ale nie je vôbec dobrým nápadom. Práve vďaka bavlne cítime pri potení veľký chlad. Funkčná bielizeň je najlepším riešením, pretože odvádza pot okamžite a udržuje telo v teple. Nezabudnite tak siahnuť aj po funkčnej spodnej bielizni.

2. vrstva

Práve táto vrstva sa využíva v zimných mesiacoch. Tiež by mala odvádzať pot, ale predovšetkým by nás mala zohrievať a izolovať. Dôležité je, aby sa nám v nej dobre hýbalo, preto by mala byť elastická. Jej úlohou je tiež udržiavať naše svaly v teple.

3. vrstva

Tretia vrstva je ochranná a slúži ako ochrana pred snehom, chladom alebo vetrom. Ideálne sú kúsky z materiálu softshell, ktoré majú vysokú priedušnosť a vedia držať teplo. Do tejto vrstvy nepatrí len oblečenie, ale aj dámska bežecká obuv a mnohé iné doplnky, ako napr. čiapka alebo rukavice.

zimná bunda

Zdroj obrázka: baranq / Shutterstock.com

Hovorí sa, že nikdy nie je zlé počasie, iba človek je zle oblečený. Preto sa nechajme inšpirovať a siahnime po kúskoch, vďaka ktorým nám nebude zima a budeme môcť ísť von.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu