ZN.SK
zdvihák auto

Ako vybrať tie najlepšie skrutkové kompresory a zdviháky?

Vybrať to správne náradie do vašej pracovnej dielne či na doma, vrátane skrutkových kompresorov či zdvihákov, je niekedy mimoriadne ťažké. Práve preto sme pre vás spísali

Vybrať to správne náradie do vašej pracovnej dielne či na doma, vrátane skrutkových kompresorov či zdvihákov, je niekedy mimoriadne ťažké. Práve preto sme pre vás spísali niekoľko tipov, ktoré by vám mohli tento výber uľahčiť. Jedným zo základných vybavení každej automobilovej dielne by mal byť kvalitný skrutkový kompresor. Chýbať by vám však nemal ani zdvihák na auto. Tieto prístroje by ste si však mali zaobstarať aj na domáce použitie, keďže nikdy neviete, kedy ich budete potrebovať.

Skrutkové kompresory

Prvým zo zariadení, ktoré vám dnes predstavíme, sú skrutkové kompresory. Kompresor je zariadenie, ktoré sa využíva na stlačenie vzduchu alebo iných plynov. Skrutkový kompresor na to využíva dve skrutky, ktoré do seba zapadajú a pomocou otáčania tak zmenšujú priestor medzi sebou, čím sa vzduch na jednej strane stláča a na strane druhej zase vytláča. Tento typ kompresorov dnes môžeme rozdeliť na niekoľko druhov:

  • skrutkový kompresor s elektromotorom,
  • skrutkový kompresor s remeňovým prevodom,
  • skrutkový kompresor s frekvenčným meničom.

Výhodou skrutkových kompresorov je mimoriadne dlhá životnosť, stabilný a dobrý výkon, a taktiež pomerne presná regulácia, na základe ktorej si budete vedieť stlačiť vzduch podľa toho, ako práve potrebujete.

Skrutkové kompresory, ako sme už spomínali vyššie, sa hodia najmä do profesionálnych automobilových dielní. Ak však patríte medzi domácich kutilov, ktorí chcú mať aj doma to najlepšie vybavenie, určite neváhajte.

Zdviháky

Ďalším zo zariadení, ktoré často nájdete v profesionálnych dielňach, ale rovnako by ho mal vlastniť aj každý človek využívajúci auto, sú zdviháky. Tie dnes môžeme rozdeliť na niekoľko typov:

  • dielenský profesionálny zdvihák,
  • stĺpový,
  • nožnicový,
  • pneumatický,
  • hydraulický (žaba),
  • zdvihák na motorku.

Pri výbere zdviháka si treba uvedomiť, na čo ho vlastne budete potrebovať. Ak totiž nevlastníte autodielňu a potrebujete ho len na prezúvanie pneumatík či menšie mechanické úkony, určite vám bude stačiť klasický nožnicový zdvihák.

Najviac populárnymi sa v súčasnosti stávajú hydraulické zdviháky na auto aj s podjazdom, ktoré dodajú autu potrebnú stabilitu.

Záver

Veríme, že sme vás týmto článkom aspoň čiastočne obohatili a uľahčili vám prácu pri výbere skrutkového kompresora či zdviháka pre vaše auto.

Zdroj obrázka:  Virrage Images / Shutterstock.com

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu