ZN.SK
Bod zlomu, Point Break

Bod zlomu (Point break) s premiérou na Silvestra

Voľným pádom bez istenia. Vysoko, hlboko, rýchlo a šialene. Tak ako prebiehajú nezvyčajné lúpeže, musí prebiehať aj ich vyšetrovanie. Film Bod zlomu má premiéru na Silvestra 2015.

Voľným pádom bez istenia. Vysoko, hlboko, rýchlo a šialene. Tak ako prebiehajú nezvyčajné lúpeže, musí prebiehať aj ich vyšetrovanie. Mladý agent v utajení sa musí infiltrovať do skupiny adrenalínových nadšencov. Ich spôsob života a životná filozofia má však ďaleko od pokojného posedávania doma. Platí pre nich len jediný zákon, gravitačný. Agent sa snaží získať dôveru vodcu gangu, no zároveň začína pochybovať o svojom poslaní, pretože ho čoraz viac pohlcuje nespútaný adrenalín, ktorému takmer podľahne.

Bod zlomu, Point Break

Remake filmu z roku 1991
31. decembra sa v našich kinách objaví vylepšený remake nie tak starého filmu Bod zlomu z roku 1991, ktorý preslávil v akčných úlohách hercov Patricka Swayzeho a Keanu Reevesa. Má ísť pritom poctu tomuto filmu, ktorá mu dodá mierne aktualizovanejší obsah a moderné prostriedky ukážok najdrsnejšej odvahy. V novej podobe Bod zlomu ide o ešte viac adrenalínový zážitok. Zaujímavosťou je, že pri pôvodnom filme sa v úlohe výkonného producenta objavil James Cameron a film režírovala Kathryn Bigelow, Cameronova Ex-manželka, ktorá mu už stihla vyfúknuť Oscara. Zmenou od pôvodného filmu je iný dôvod lúpeží, extrémnejšie športy a oveľa silnejší akčný zážitok. To všetko pritom do kín dorazí, ako inak, v 3D.

Adrenalínové akcie sú skutočné
Zárukou nadupaného akčného predstavenia môže byť režisér Ericson Core, ktorý ako kameraman natočil prvý zakladajúci diel série Rýchlo a zbesilo či Odplatu s Melom Gibsonom. Akcia vo filme bude navyše maximálne autentická, tvorcovia sa čo najviac snažili dať prednosť skutočným ľuďom pred počítačovými trikmi. Adrenalínové výkony a kúsky vo filme predvádzajú naozajstné hviezdy extrémneho športu, často za veľmi nebezpečných okolností. „Na akčných adrenalínových pasážach filmu je úžasné to, že vlastne vyzerajú, akoby neboli reálne, akoby to nebolo možné. Ale ono je to skutočné,“ vraví nadšene režisér.
Smutným faktom zostáva, že niektorí zo športovcov počas svojej ďalšej kariéry po natáčaní našli pri svojich odvážnych výkonoch smrť. Nakrúcanie samotné však smrť nikoho z nich nepostretla.

Réžia: EricsonCore
Hrajú: Luke Bracey, EdgarRamírez, TeresaPalmer, RayWinstone, DelroyLindo
Premiéra: 31. decembra 2015

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu