ZN.SK
Facebook stránky

Facebook vraj od 1.1. zruší účty mladším ako 16 rokov

Podvodné stránky s podvodným hlásením nezakladajú na pravde. 1.1. 2016 sa k ničomu takému neschyľuje a informácie, ktoré sa šíria na Facebooku sú len HOAX.

Jeden z najaktuálnejších hoaxov, čiže vymyslených poplašných správ, je momentálne hlásenie, ktoré informuje o plánovanom blokovaní Facebook účtov na Facebooku mladistvým. Na sociálnych sieťach vrátane Twittra sa objavuje zdieľanie príspevku na nedôveryhodnom portáli, ktorý sa úspešne rozšíril medzi ľudí a úspešne sa s ním spamuje aj na stránkach, kde by ste to ani nečakali. Zrejme sa o to posnažil samotný autor podvodných stránok, ktoré v skutočnosti neobsahujú žiadne informácie o blokovaní účtov a jediným zreteľným dôvodom tohto šírenia je zarábanie na zobrazovaní reklám. Návštevnosť musia mať úspešnú, ba dokonca ide o rovnaký koncept webu ako tie, ktoré lákajú na smrť Rytmusa a ďalších vírusovo šírených príspevkov.

Facebook mladistvým kontá nezruší
Radi by sme verejnosť upokojili. Podvodné stránky s podvodným hlásením nezakladajú na pravde. 1.1. 2016 sa k ničomu takému neschyľuje a informácie, ktoré sa šíria na Facebooku sú len HOAX. Na Facebooku je niekoľko stoviek miliónov používateľov vo veku do 16 rokov. Predstavujú výraznú skupinu pre cielenie reklamy v Facebook Ads, sú tiež podstatným zvyšovateľom virality a neraz sa dokonca s vekom 16 rokov môžu uvádzať aj staršie osoby, ktoré zámerne neuvádzajú pravdivé údaje. Článok, ktorý láka na túto „šokujúcu“ informáciu, neuvádza žiadne podrobnosti, vyjadrenia, zdroje, ani dôvody takéhoto uvažovania. Ako už v minulosti, je nemožné rovnakému pôvodcovi dôverovať ani tentoraz.

Žiaden strach, o konto nepríde žiaden bežný užívateľ aj keby mal 14 rokov, alebo 15. Príspevok a celá hystéria vznikla len za účelom získania návštevnosti a výsledného zisku. Na prípad upozornilo aj HOAX.sk

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu