ZN.SK
Zimomravenie 2016

Banská Štiavnica a rodinné podujatie Zimomravenie už v marci

Už od 4. marca do 6. marca 2016 budú môcť deti a celé rodiny navštíviť 7. ročník rodinného podujatia známeho ako Zimomravenie, ktorého najväčší program je pripravený na sobotu.

Banská Štiavnica je nádherným historickým mestom, ktoré nežije len históriou, ale aj zábavou a kultúrou a myslí pritom na všetky generácie. Už od 1. marca sa postupne rozprúdi zábava a vyvrcholí 5. a 6. marca 2016. Celé rodiny budú môcť navštíviť 7. ročník rodinného podujatia známeho ako Zimomravenie, ktorého najväčší program je pripravený na sobotu. Pre deti je prichystaný kultúrny program, plný kreativity, ale aj zábavy a hier, ktorý neraz zapojí aj ich rodičov. Všetky generácie sa majú na čo tešiť, pretože program je extra bohatý. Najmä v sobotu je pripravený najbohatší program pre deti rôzneho veku.

Zimomravenie 2016

Prvé podujatia uvítajú návštevníkov v piatok 4. Marca
Už v piatok odstartuje niekoľko menších podujatí súvislý niekoľko dňový program. V Galérii Jozefa Kollára na Námestí Sv. Trojice 8. sa už o 9:00 až do 16:00 koná tvorivá dielňa pre kohokoľvek, pričom každý bude mať príležitosť pozrieť si aj kolekciu Kollárových zimných krajín, ktoré bežne neuvidíte. Sú skryté v archívnom depozitári múzea. Aj v súvislosti s jeho dielami budú spojené úlohy pre malé kreatívne hlavičky. V rovnakom čase trochu neskôr, od 10:00 do 16:00 hodiny v dielničke v Kammerhofe budú prebiehať tvorivé dielne zamerané na výrobu košíkov, náušníc, batikovanie a podobne. Podujatie nie je bezplatné, ale stojí za to. Najmä ak v sebe objavíte skrytý talent. Od 14:00 do 16:00 prebieha na ZŠ Bakomi výtvarný workshop, kde si budú môcť deti vyskúšať aj 3D modelovanie hmyzu. Vstup je voľný. O 18:00 hodine v Antikvariátiku začne beseda s výtvarníčkou a ilustrátorkou Danielou Olejníkovou. Vstup je voľný.

Zimomravenie a sprievodné programy 5. marca
Ktorý odštartuje už 10:00 Hra v meste s plnením úloh, na obed začne dlhý program s Erikom a s Planétou radosti a celé poobedie sa bude niesť aj ďalším rozprávkovým programom. Azda najväčším lákadlom pre deti však bude Miro Jaroš a pesničky pre (ne)poslušné detičky. Kedysi finalista Superstar, dnes mimoriadne žiadaná hviezda detských šou a obľúbenec škôlkarov, ktorým Miro Jaroš venuje svoju aktuálnu tvorbu v podobe hudby, aj knižiek. V rovnaký deň sa koná aj program tvorivých dielní Dielnička v Kammerhofe (Kammerhofská 3), v časoch od 10.00 do 14.00 hod. Na rovnakej adrese sa takmer v rovnakom čase koná aj program s netradičnými puzzlami ktoré sú obohatením prehliadky expozície Baníctvo na Slovensku.

Detské územie – tvorivá nedeľa v galérii Schemnitz v nedeľu 6. marca
Tvorivý ateliér inšpirovaný aktuálnou výstavou Zimný výber 2016. Deti sa budú môcť stať skutočnými maliarmi a maľovať akrylovými farbami na plátno alebo si vyskúšať techniku pyrografie a vypaľovať obrazy do smrekových doštičiek. Obmedzená kapacita!

Do kina na novinky po celý týždeň

Pri príležitosti organizácie tohto rodinného podujatia sa však už niekoľko dní pred tým a aj pár dní potom môžete pozrieť v kine Akademik vždy o 16:00 na niektorý z nových animovaných filmov za zvýhodnenú prázdninovú cenu. Deti s rodičmi tak môžu netradične počas prázdnin navštíviť kino a pozrieť si úplné novinky v dňoch od 29.2. do 6.3.2016.

Informácie nájdete aj na oficiálnych stránkach mesta v kultúrnej časti na: http://www.kultura.banskastiavnica.sk/klient-241/kino-142/stranka-3879/film-78376

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu