Nové extrémne odolné microSD pamäťové karty High Endurance - Zaujímavé novinky ZN.SK

Nové extrémne odolné microSD pamäťové karty High Endurance

Mať extrémne odolnú SD kartu ako záznamové médium pre snímky a video, chce mať azda každý fotograf. Nie každá karta niečo vydrží a pokiaľ chcete extrémnu výdrž a kvalitu, musíte si priplatiť. Ak ale vyhodiť peniaze za kartu s neistým výsledkom, otestujte si novinku od Transcendu. Výrobca kariet sa totiž práve pýši svojou novinkou, pamäťovými kartammi microSDXC / SDHC High Endurance vyvinuté pre záznamové zariadenia a kamery. Vyznačujú sa nadpriemernou životnosťou a odolnosťou. Práve trieda High Endurance nie je ešte veľmi známa.

Extrémne odolná pamäťová karta

Keď sú dáta trvanlivé a zároveň bezpečné

Karty triedy High Endurance ponúka možnosť uložiť veľké množstvo video materiálu. Prevedenie 64 GB vydrží zaznamenávať až 12 000 hodín filmu Full HD s bitrate 26 Mbps, čo znamená vyše 2000 cyklov zápisu karty. Navyše, kartu možno vybrať a zasunúť do zariadenia až 10 000 krát, bez toho aby nastalo mechanické poškodenie. S trieštením plastu a mriežok pri kontaktoch čítačiek sa stretávame najčastejšie v rámci chýb a poškodení kariet, ktoré neskôr môžeme už len zahodiť. S pýchou tejto novinky sa to však nekončí. Rozsah pracovných teplôt je -25 až 85 ° C.

Okrem toho sú odolné voči:

  • röntgenovému žiareniu, pre bežného človeka je to skôr skener na letisku (norma ISO 7816-1),
  • ponorenie do vody na nie dlhšie ako 30 minút (norma IPX7), pričom táto časová dĺžka je testovanou, pokojne môže byť aj dlhšia
  • elektrostatickým nábojom (norma EMC IEC 61000-4-2),
  • ohýbaniu, krúteniu, pádom a vibráciám.

Pre zaistenie dátovej integrity, sú karty vybavené systémom korekcie chýb ECC. Pre takto silnú odolnosť ju ocenia priemyselné kamery. Keďže ide o microSD kartu, oceniteľný bude adaptér klasického formátu SD a aplikácia RecoverX pre prípad potreby obnovy zmazaných súborov. Karty budú dostupné v prevedení 16GB, 32GB a 64GB

Ohodnoťte článok post

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.