ZN.SK
Linda a kľúč od Andary, predpredaj

V apríli vychádza výnimočný knižný príbeh Linda a kľúč od Andary

V apríli na pulty kníhkupectiev prichádza zaujímavá novinka Linda a kľúč od Andary. Dobrodružné fantasy zo súčasného Slovenska, v ktorom cestujete do miest a časov…

V apríli na pulty kníhkupectiev prichádza zaujímavá novinka Linda a kľúč od Andary. Dobrodružné fantasy zo súčasného Slovenska, v ktorom cestujete do miest a časov, na ktoré sa už zabudlo. Knižka bude určená pre detských čitateľov, čitateľov v tínedžerskom veku, ale pokojne môže ísť o knižku určenú svojim príbehom aj dospelým. Prinesie nepoznaný svet, celkom neznámych hrdinov, aj miesta či javy. Každý, čo pozná hlbšie dejiny a našu dávnu minulosť, pochopí z knihy možno o trochu viac.

Linda a kľúč od Andary, predpredaj

Keďže pôvodne mala byť účasťou iného známeho vydavateľstva, ktoré sa rozhodlo zrušiť celý žáner fantasy, vydania sa ujalo vydavateľstvo Maxim, ktoré sa postaralo o obálku a uvedenie na trh v celej nezostrihanej podobe. Prečo sa spomína „nezostrihaná podoba“ si ešte povieme.

Linda a kľúč od Andary a príbeh o príbehu

Hlavná hrdinka Linda má 15 rokov a nikdy by o sebe nepovedala, že je niečím výnimočná. Možno tým, že žije sama so svojim otcom a na krku na šnúrke nosí kľúčik, ktorý nepatrí od žiadneho zámku, či skrine v dome. Pre iných kus bezvýznamného kovu, ale pre ňu jedna z mála pripomienok niekoho, kto jej chýba. Mama od nich odišla, keď mala Linda len rok a keďže sa viac už neukázala, z otca a dcéry sa stala rodina. Mamu poznala len z pár fotografií. Doma po nej zostali len šaty v skrini a ten kľúč, ktorý nepasuje do žiadneho zámku. Lenže ten kľúčik… to nie je len tak obyčajný kľúčik…

Toľko prezrádza Facebook autora, ale o niečo viac poodhaľuje anotácia, ktorú uvádzajú kníhkupectvá v predpredaji. Že pôjde o mimoriadne zaujímavý príbeh svedčí aj fakt, že knihu si v posledných rokoch stihlo prečítať niekoľko slovenských spisovateľov. Aj známy knižný publicista. Linda a kľúč od Andary sa po rokoch dostáva do knižnej podoby. V nej môžete objavovať súčasný svet a spolu s ním aj ten celkom nový. Nový pre nás, Ancheďanov, ktorí nepoznajú Andaru. Je to totiž svet, ktorý vznikol ako kópia nášho „obyčajného“. Unikli do neho tí, ktorí chceli zostať žiť v súlade s prírodou a hodnotami, aké už z našich dejín dávno vymizli. A dvere? Tie plnili úlohu priechodu medzi oboma svetmi.

Rozsiahly príbeh, ktorý si nemôže dovoliť poľaviť

Linda a kľúč od Andary je mimoriadne rozsiahly príbeh. Viac ako 400 strán má svoje opodstatnenie. To nepochybne pochopia tí, ktorí sa začítajú a všimnú si, koľko dejov tento jediný príbeh vlastne má.  Zároveň je písaná spôsobom, ktorý pri opakovanom čítaní bude dávať mnohým veciam lepší zmysel. Neustále sa niečo deje, čo čitateľ vníma celkom prirodzene a javy, prípadne slová, ktorým porozumie pri druhom čítaní, odrazu dávajú naozaj iné svetlo do deja. Zážitok z knihy je tak s vylepšeným rozmerom.

V zdanlivo jednom príbehu je ukrytých niekoľko zásadných dejov.  Hlavná hrdinka sa púšťa do boja, ktorý postupne nebude len jej súkromným, ale ona sama sa stáva mocnou zbraňou niečoho iného. Nebude priestor na odpočinok a zrejme tomu tak bude aj na strane čitateľa. Súčasne tak prichádza niekoľko dobrodružstiev, v ktorých pôjde o veľa… a pre niektorých čitateľov bude nakoniec i tých 400 strán málo.

O knihe Linda a kľúč od Andary aj o autorovi

Linda a kľúč od Andary si od roku 2017 do marca 2021 prečítalo niekoľko desiatok ľudí, niekoľko spisovateľov, blogerov, aj nadšencov pre dobrodružnú a fantasy literatúru. Aj preto autorka týchto riadkov vystupuje s takou istotou pri hodnotení knihy. Neopakovateľný príbeh Lindy a kľúča z Andary sa do predaja dostáva v prvej polovici apríla a určite bude stáť za to. Knižku napísal Tomáš Galierik, ktorý svoje vzdelanie v oblasti kulturológie a záujem o históriu, geekovské chúťky, ako aj rôzne kultúrne zvyklosti, pretavil do originálneho prostredia, ktoré si čitateľ nemôže nezamilovať.

  • Názov: Linda a kľúč od Andary
  • Pôvod: slovenská pôvodná beletria
  • Autor: Tomáš Galierik
  • Žáner: dobrodružné, fantasy
  • Veková kategória: 12 – 35
  • Vydavateľstvo: Maxim
  • Rozsah knihy: 400+ strán
  • Dátum vydania: 1. polovica apríla 2021
  • Oficiálne stránky knihy:  www.andara.sk
  • Kľúčové slová: dobrodružstvo, Kelti, história, príroda, živly, pre mladých, Young Adult, deti

V PREDPREDAJI NA: MARTINUS.SK | BUX.SK | PANTA RHEI

Vývoj ceny knihy:

Mohlo by zaujímať tiež:

Lucia

Lucia
Absolventka štúdia marketingovej komunikácie, momentálne žijúca v zahraničí s obrovskou vášňou pre cestovanie, nové zážitky a dobré jedlo. K príležitosti písať sa dostala pred pár rokmi v zn.sk. Je to pre ňu relax a zodpovednosť zároveň.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu