ZN.SK
bicykel slnko a horúčavy

Osedlajte svoj bicykel – ekologický transport a tréning tela v jednom

Šport by mal byť prirodzenou súčasťou života každého jedného z vás. Nemusí ísť o športovanie na profesionálnej úrovni, ktoré praktizujete dennodenne…

Šport by mal byť prirodzenou súčasťou života každého jedného z vás. Nemusí ísť o športovanie na profesionálnej úrovni, ktoré praktizujete dennodenne, ale príležitostná fyzická aktivita nikomu neublíži, práve naopak. Budete sa po nej cítiť plní energie a nadobudnete skvelý pocit, že ste pre seba niečo pozitívne spravili.

Dnešná doba však mnohým indoorovým športom nepraje, a tak je potrebné nájsť si alternatívu ku aktivitám, ktoré ste v bežnom živote robili. Ideálnym riešením je bicykel, ktorý môžete vytiahnuť kedykoľvek a vydať sa na cesty. Hovorí sa, že ak sa raz naučíte bicyklovať, nikdy to už nezabudnete. Vyrazte teda tento rok s celou rodinou do terénu na dvoch kolesách.

Pomocná ruka v podobe elektrobicykla

Dobrou správou je, že nemusíte mať úplne top fyzickú kondíciu na to, aby ste si užili bicyklovanie. Môžete si zadovážiť elektrický bicykel, ktorý vás podrží v náročnom stúpaní alebo pri veľmi dlhej vzdialenosti, ale zároveň nemusíte pohon používať na trase, ktorú svojimi silami zvládnete. Konštrukcie elektrobicyklov sú prispôsobené pre ženy i mužov, niektoré sú dokonca skladacie, čo oceníte pri výletoch, kde sa presúvate navyše vlakom alebo autobusom, prípadne ho dáte do kufra auta.

Starostlivosť o váš model

Bicykel je skvelým prostriedkom aj na denné používanie pri presunoch do práce, pokiaľ máte optimálnu vzdialenosť. Ide o ekologickú formu transportu a zároveň si pri jazde trénujete svoje telo. Kvalitné horské, cestné alebo mestské bicykle sa dajú kúpiť za prijateľnú cenu, nemusíte sa báť, že by ste minuli svoj mesačný plat. Musíte sa však o ten svoj dobre starať a pravidelne ho nechať po sezóne kontrolovať v servise.

Pri kúpe bicykla myslite aj na to, že je nutné prispôsobiť veľkosť konštrukcie vašej výške. Ďalej si rozmyslite, či potrebujete odpruženie, ktoré je vhodné na nerovné povrchy. Práve od terénu, kam sa najviac chystáte svoj bicykel používať, sa odvíja aj typ, aký by ste si mali kúpiť.

Elektrobicykel na cestách

Elektrobicykle sú rovnako ako aj obyčajné bicykle považované za nemotorové vozidlá, a teda na ne platia bežné pravidlá cestnej premávky. Elektrobicykel sa stáva motorovým vozidlom v momente, keď výkon jeho elektromotoru presiahne výkon 250 wattov a prevýši asistovanú rýchlosť nad 25 km/h. To znamená, že ak svojim šliapaním zvýšite túto rýchlosť, je to v poriadku. Podľa zákona nesmiete riadiť žiadny bicykel bez držania riadidiel, a to kvôli bezpečnosti vašej a všetkých ostatných príslušníkov premávky.

Na jazdenie na elektrobicykli nepotrebujete žiadne vodičské oprávnenie a tiež nemusí byť vozidlo označené evidenčným číslom. Avšak, musíte disponovať povinnou výbavou, ako sú predné a zadné svetlá či reflexné prvky. Oplatí sa mať aj nepovinnú výbavu, ako je napríklad zvonček. Zrejme nie je potrebné pripomínať, že podľa zákona nie je povolená ďalšia osoba prevážaná na konštrukcii bicykla.

Zdroj obrázka: biletskiyevgeniy.com / Shutterstock.com

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.

Inzercia
Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu