ZN je zinok, Zn je značka, ale už dva roky aj náš internetový magazín

ZN je zinok, Zn je značka, ale už dva roky aj náš internetový magazín

Pred dvoma rokmi sme veľmi masla nenamútili. Boli sme na začiatku našej cesty, a odvtedy má aj svoj cieľ. Je ním snaha o stránky so zaujímavým, ale hlavne prínosný čítaním. Dnes sú to dva roky, odkedy sme oficiálne spustili magazín Zn.sk – Zaujímavé novinky, alebo Zaujímavosti a novinky. ZN je skratkou, ktorou nazývame Zinok, prvok v periodickej tabuľke chemických prvkov. ZN je značka v inzercii, ale je to aj mnoho skratiek vo svete. Tejto skratke sme však dali ešte jeden význam. My sme radi, že sme pre dve podstatné slová ako sú Zaujímavosti a Novinky, získali názov jedinečný, krátky a ľahko napísateľný. Veď postačí 5 stlačených znakov vrátane bodky a adresa je na svete.

zaujímavé novinky - ZN magazín

Na deň amerického štátneho sviatku, hoci celkom neplánovane, 4. júla 2015. V priebehu dvoch rokov sme sa pokúsili priniesť silný internetový magazín, ktorý ako jeden z mála na Slovensku bude pokračovať v trende vlastného obsahu podobne, ako sme fungovali na predošlom “Zaujímavosti” magazíne v minulosti. Vlastný obsah má pritom svoje dôvody, dnes, kedy je možné celý web postaviť na dennom kopírovaní článkov z portálu BoredPanda.com. Niečo také prinesie vysoký úspech. Robí to na Slovensku veľmi veľa stránok. Otázne zostáva, ktorý slovenský magazín daný článok a sériu prepožičaných fotografií vydá skôr a s lepším marketingom na sociálnych sieťach. Od začiatku ale máme jasno, že touto cestou, hoci vynáša, nejdeme.

Zn – zaujímavé novinky sú skôr informačné

Uvedomujeme si, že obsah znudenej pandy je mimoriadne úspešný a obľúbený. Avšak písaním vlastného obsahu sme sa už transformovali do podoby originálneho informačného magazínu. Snažíme sa teda byť v prvom rade zdrojom písaných článkov, informácií, pomoci, aj praktických rád. Za posledné dva roky sme sa venovali viacerým témam a hlavne heslám, akým sa odbornejšie iné stránky nevenovali. Zariskovali sme neraz vo vodách ako je genetika, automobilový priemysel, psychológia, či právo. Priniesli sme vysvetlenie niektorých slov a úspešným je aj náš zoznam fóbií, ktorý nám prezrádza, ako veľmi sa stále bojíme rôznych vecí. Hoci sa stretávame s tým, že naše články nám kopírujú narýchlo vytvorené falošné magazíny, je to v menšej miere, ako tomu bolo v minulosti. Významnou posilou redakcie sa v roku 2016 stala Lucia, spolu s ňou v rovnakom čase prišlo na skusy ešte jedenásť redaktorov. Aj Lucia obohatila možnosti Zn.sk a pomohla priniesť ženský pohľad tam, kde je potrebný. Čoskoro do redakcie pribudne posila s dlhoročnou praxou v zdravotníctve.

Spolupráce sú významné a dôležité

Na počiatku úspechu nášho portálu boli vhodné témy a problémy, ktoré zatiaľ v online svete nemali jasné riešenie popísané v iných článkoch. Po roku sme sa stali partnermi významných filmových spoločností, podujatí a pokračujeme v úzkej spolupráci s mestom Banská Štiavnica, alebo s obcami na Kysuciach. My sme nesmierne radi, že tou najväčšou spoluprácou mimo všetky predajne, výrobcov, podujatia a distribútorov, je spolupráca nás a vás. Bez našich čitateľov by sme nemohli dosiahnuť denné štvorciferné čísla návštevnosti. Im patrí vďaka, že sa k nám mnohí opätovne vracajú a napriek veľkému množstvu miest na internete, kde sa môžu zdržať sa vracajú k nám. Ďakujeme preto za vašu podporu a prítomnosť, bez ktorej by však nemalo zmysel nič ostatné.

Držte nám palce, aby sme prečkali do tretích narodenín ako celok a mohli zhodnotiť opäť len úspešný rok. Aj ako poďakovanie všetkým našim návštevníkom nekončíme so súťažami a prinášame vám už čoskoro pár zaujímavých filmových.


Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.