Šnorchlovanie v bahne - neobyčajné preteky vo Llanwrtyd Wells (Wales)

Šnorchlovanie v bahne – neobyčajné preteky vo Llanwrtyd Wells (Wales)

Mestečko Llanwrtyd Wells vo Walese na Britských ostrovoch organizuje každým rokom naozaj neobyčajnú súťaž v šnorchlovaní. Kým šnorcholovanie si bežne spájame s potápaním sa za krásami podmorského sveta, šnorchlovanie v Llanwrtyd Wells je v bahnitej vode vodného kanála, v ktorej nevidieť vôbec nič, ba dokonca nemáte ani tušenia, do čoho ste to vliezli, kým sa nezačnete pohybovať. Neobyčajná súťaž mala tento rok už svoj 32. ročník a ani tentoraz nesklamala.

Šnorchlovanie v Bahne vo Walese

Šnorchlovanie v bahne pre srandu aj charitu

Špina, bahno, komplikovaná chôdza a vyslobodzovanie topánok z mäkkej mazľavej zeme. Asi nič, čo by znelo lákavé a predsa je podujatie populárne. Trať dlhá niečo vyše 100 metrov sa stala súčasťou tradičného plávania so šnorchlovacou sadou, a dnes sa postupne stala medzinárodným podujatím. Pozornosť láka z radov turistov, ktorí o podujatí počuli z minulých ročníkov, ale aj reálnych záujemcov, ktorí sa cielene pripravujú celý rok na súťaž. Jej počiatočný zmysel bol v zbierke pre charitu. Pomoc ostatným zostala aj naďalej súčasťou celého podujatia, no čoraz viac ho ozvláštňujú aj návštevníci zďaleka. Tento rok napríklad z Austrálie, čo ale v prípade Britských ostrovov nie je žiadna výnimočná exotika. Víťazom v roku 2017 sa stal Brit Neil Rutter.

Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Aquaman Jason Momoa, film december 2018
Aquaman, superhrdina z dielne DC, od 13. decembra v kinách

Shopalike Black Friday
Na Shopalike spájajú na 15 Days of Black Friday až 240 obchodov

USB port na botebooku
Koľko strán má USB konektor? Ak máte pocit, že sú tri, nie ste sami

Zavrieť