ZN.SK
FarCry Primal

Vývojári hry FarCry Primal zasadili hru do pravekého Slovenska

Slovenské bohatstvo historické, ale aj to prírodné, si všimli vývojári očakávanej počítačovej hry FarCry Primal.

Zľavy na wellness pobyty

Územie Slovenska bolo v praveku v dobe ľadovej mimoriadne živé, žili u nás levy, mamuty a rôzne iné šelmy. Máme tu známky pravekého osídlenia primitívnymi kmeňmi, ktoré však po sebe zanechali viacero dôkazov, že ich primitívnymi nazývame skôr v rámci odlíšenia od súčasného človeka. Bohatstvo historické, ale aj to prírodné, si všimli vývojári očakávanej počítačovej hry FarCry Primal. Už dávno sú počítačové hry odvetvím umenia, ktoré nákladmi a ziskom prekonáva filmy. Aj preto je toto odhalenie veľmi zaujímavé. Herný priemysel si totiž všimol naše malé, ale krásne Slovensko. Príbeh hry je zasadený do primitívnych dôb krajiny Oros, ktorú výrazne inšpirovalo Slovensko. V porovnaní s ľuďmi v hre chceli majestátny svet. veľký dôraz pritom chceli klásť na autenticitu, aj keď vedia, že nedosiahnu možno absolútnu spokojnosť najmä historikov. Vývojári preto spolupracovali s filmármi, lingvistami a antropológmi.

FarCry Primal

Pred FarCry Primal sa o zasadenie veľkej hry do praveku ešte neobjavilo. Pritom ponúka mnohé náučné. Aj vzhľadom k reálnej histórii od praveku, ktorá na Slovensku zanechala výrazné stopy, môžeme byť na čo hrdí. V dobe ľadovej vznikali tatranské plesá, doliny a formovali sa vrcholy našich veľhôr.

Veľkolepá hra už dnes
Počítačová hra veľmi dobre známej akčnej série je už dlhodobo zárukou kvalitného diela z Ubisoftu, ktorá pred viac ako 10 rokmi zaujala svet prvou hrou FarCry. Bola to najmä nádherná pralesná grafika, zeleň a Cry Engine, ktorý túto hernú sériu posúval vpred. Každý hráč ma tak jasno v tom, že v prípade FarCry Primal nájde mnoho zaujímavostí. Najmä však svet, o ktorý mládež nemá dôvod javiť záujem. Pravek a staré jednoduché kultúry však môžu pre súčasné poznanie znamenať viac ako sa zdá. Na túto hru sa samozrejme tešíme, o to viac, keď bola jej krajina inšpirovaná územím Slovenska.
Hra sa dá už dnes predobjednať pre počítač, pre XBOX one, PS4 a aj ako zberateľské edície.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu