Extrémni športovci sveta: Jon DeVore - Zaujímavé novinky ZN.SK

Extrémni športovci sveta: Jon DeVore

Jon De Vore je profesionálny parašutista a kameraman. Má za sebou 21 rokov skúseností, viac ako 19 000 zoskokov, zoskokov Base jump a letov s Wingsuit. Je dvojnásobným svetovým šampiónom a trojnásobným národným šampiónom. Posledných 13 rokov je leteckým koordinátorom kaskadérskeho tímu Red Bull Air Force.

Jon DeVore

De Vore je uznávaným šéfom kaskadérov v Hollywoode. Jeho prácu môžete vidieť vo filmoch Godzilla, Rýchlo a zbesilo 7, Temný rytier, Iron Man, Iron Man 3, Transformers 3 a San Andreas. Zároveň sa podieľal na seriáli Pomsta, na relácii Good Morning America a reklamných spotoch pre spoločnosti CoorsLight, Microsoft a Verizon 4G.

Podieľal sa aj na výrobe filmu Bod zlomu, ktorý má premiéru 31. decembra 2015 a vyniká práve výnimočným zastúpením svetovej špičky adrenalínového športu. Film uvádza do slovenských kníh Bontonfilm a v 3D.

Facebook: https://www.facebook.com/jon.devore.37
Twitter: https://twitter.com/jon_devore
Redbull stránky: http://www.redbull.com/en/athletes/1331580751967/jon-devore

Foto: Facebook

Ohodnoťte článok post
Mohlo by zaujímať tiež:
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.