ZN.SK
Barbora Rakovská, Hrebienok

Kristína Farkašová krstnou mamou knižky Barbory Rakovskej

Barbora Rakovská, známa moderátorka z televíznych relácií a rádia, 3. septembra krstom uviedla do sveta svoju knižku pre deti Hrebienok.

Barbora Rakovská, známa moderátorka z televíznych relácií a rádia, pred pár rokmi ako mama malej dcérky dostala nápad na napísanie knižky, ktorej inšpiráciou bola zásuvka plná hrebeňov a kief. Dnes sa s týmto nápadom môžeme stretnúť aj v ďaka pekným ilustráciám a vydavateľstvu IKAR aj v knižnej podobe. 3. septembra sa v detskom centre na bratislavských Kramároch konal krst knihy, ktorým sa oficiálne uviedol na svetlo sveta. Za prítomnosti médií, ale hlavne priateľov, návštevníkov centra, mamičiek a množstva detí, bola knižka uvedená slávnostne na verejnosť.

Barbora Rakovská, Hrebienok

Krstnou mamou známa mamina Kristína Farkašová
Kristína Farkašová je známou maminou dvojčiat, známych aj ako knedle, a aj jej onedlho vyjde kniha práve o nich inšpirovaná jej blogom. 3. septembra však plnila na krste knihy tú najdôležitejšiu úlohu, úlohu krstnej mamy. Knižku krstili sponkami !pukačkami“ do vlasov, ktoré pod krstnou mamou, moderujúcou Lenkou Šóšovou a pod autorkou knihy Barborou Rakovskou pohotovo zbierali deti. Krst zakončila špeciálna torta, ktorá niesla podobizeň tejto detskej knihy. Doslova verná kópia knižnej obálky v sebe ukrývala čokoládovo banánovú tortu. Návštevníci si mohli užiť sprievodný program talentovaných malých tanečníc, ochutnať bublinkovú limonádu, pre deti bol pripravený aj ďalší sprievodno-zábavný program a pre rodičov bola pripravená káva, nápoje a občerstvenie.

Barbora Rakovská, Hrebienok

Knižka pre deti od 6 rokov
Knižka samotná je písaná zábavnou formou. Viaceré slová sú v nej nahradené obrázkami, čím sa čítanie pre detského čitateľa stáva jednoduché a zábavné. Čítanie slov v symboloch totiž pretvára tvorivosť a žiada si tiež fantáziu. Detskému čitateľovi tak nepripadá text samotnej knižky len ako text, ale aj ako súhra obrázkov. Mnohí si istotne pamätáme na podobne ladené texty v Zorničke, alebo prvých Šlabikároch. Aj preto je viac než isté, že knižka môže byť úspešná. Priamo na akcii si ju totiž zakúpilo viacero rodičov, a to nebrali len jeden kus, ale počítali dokonca s Vianocami v rodine. Kniha je určená pre 6 ročné deti, ktoré sa už zoznamujú s čítaním. Nejde totiž o typickú knihu, ktorú predčítajú rodičia, ale postavená je práve na vlastné čítanie samotných detí.

Kniha je v predaji na bux.sk, foto © ZN.SK

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu