ZN.SK
Orol Bielohlavý, dravý vták

V Holandsku proti lietajúcim dronom cvičia dravé vtáky

Holandské policajné zložky a protiteroristické úradné sily sa zaujímajú o schopnosti dravých vtákov v boji proti lietajúcim dronom. Lietajúce drony pritom tvoria problém na mnohých miestach s bezletovou zónou…

Holandské policajné zložky a protiteroristické úradné sily sa zaujímajú o schopnosti dravých vtákov v boji proti lietajúcim dronom. Lietajúce drony pritom tvoria problém na mnohých miestach s bezletovou zónou a miestach s obmedzeným prístupom ako po súši, tak aj po vzduchu. Polícia v Holandsku spája sily s mladou firmou Guard From Above, kde analyzujú využiteľnosť dravých cvičených vtákov na zneškodňovanie lietajúcich dronov už počas lietania.

Orol Bielohlavý, dravý vták

Pre vtáky však môže byť mimoriadne nebezpečné zneškodňovať väčšie drony so silným motorom a vrtuľami, preto je zatiaľ otázne ako zo zeme vyhodnotia veľkosť a silu vrtulí rovnako, ako použiteľnosť dravca, ktorého hodnota je často niekoľko násobne vyššia než v prípade lietajúceho drona. Tie pritom spôsobujú problémy najmä v blízkosti letísk. Práve voľné plochy letiskových areálov, zaujímavé značenie a neprístupná oblasť láka mnohým používateľov dronov, pričom si neradi priznávajú riskantnosť svojho konania.

Holandský projekt pritom môže inšpirovať aj iné krajiny. Nuž a ak celkom náhodou vášho drona niekde nad lesom chytí iný dravý vták a letí s ním preč, nedivte sa. Aj pri tomto výcviku ako aj pri vašom prípade, len možno zafungoval inštinkt lovca. Jeho očakávania v jedlú korisť sa veľmi rýchlo rozplynú a vydáva sa opäť do terénu.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu