ZN.SK
Biznisman a sedenie na stoličke

Zdravie hrá pri výbere kancelárskej stoličky väčšiu úlohu, než si myslíte

Bolesti chrbtice či krku, stuhnuté krčné svalstvo, skolióza či bolesti hlavy. Všetky tieto problémy môžu byť okrem iného spôsobené aj…

Bolesti chrbtice či krku, stuhnuté krčné svalstvo, skolióza či bolesti hlavy. Všetky tieto problémy môžu byť okrem iného spôsobené aj nevhodným sedením počas práce či štúdia. A aj malý problém ako napríklad neustále stuhnutie krku môže neskôr spôsobiť veľké ťažkosti. Riešením je výber správnej a vhodnej kancelárskej stoličky. Výber stoličky k počítaču či k učeniu sa často podceňuje, avšak, to je veľká chyba a omyl. Ide o zdravie, ktoré hrá pri výbere stoličky väčšiu úlohu, než si možno myslíte.

Špeciálne zdravotné stoličky

Na trhu sú dostupné zdravotné kancelárske stoličky, ktoré svojou konštrukciou a dizajnom predchádzajú bolesti chrbta či iným zdravotným problémom. Ich operadlo je totiž navrhnuté pre prirodzenú pozíciu chrbtice a obsahuje rôzne ergonomické prvky. Zdravotné kancelárske stoličky sú nevyhnutnosťou pre ľudí, ktorí už majú nejaké problémy s krkom či chrbticou, a zároveň sú odporúčané ľuďom, ktorí sa cielene chcú vyhnúť takýmto ťažkostiam.

Sklon či mechanika

Zdravotné hľadisko by pri výbere kancelárskej stoličky malo patriť k tým najdôležitejším. Klasické kancelárske stoličky, alebo jednoduchšie študentské stoličky, sa líšia sklonom operadla, hĺbkou sedačky či mechanikou. V prípade mechaniky rozlišujeme, či sa na stoličke dá len hojdať, alebo aj nastaviť sklon sedadla i operadla. Každému vyhovuje niečo iné. Dôležité je myslieť na to, čo nám vyhovuje po stránke komfortu i zdravia. Ideálne je nájsť stoličku, na ktorej sa pohodlne sedí, a zároveň z nej nebolí chrbát.

Aj odborníci varujú

Nie je to náš výmysel. Aj odborníci či lekári upozorňujú, že pri dlhom sedení je dôležité brať ohľad na zdravie a snažiť sa eliminovať potenciálne negatívne vplyvy sedavého zamestnania. Tieto negatívne vplyvy je možné eliminovať, resp. odstrániť vhodnou kancelárskou stoličkou, ktorá umožňuje zdravé a bezbolestné sedenie.

Zdroj obrázka: New Africa / Shutterstock.com

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu