ZN.SK
Mop podlaha

Aj medzi jednotlivými typmi mopov sú výrazné rozdiely

Mop patrí ku klasickým súčastiam pravidelného upratovania v domácnostiach. V podstate v každej domácnosti zrejme nájdeme nejakú metlu, malú metličku, vysávač a mop.

Mop patrí ku klasickým súčastiam pravidelného upratovania v domácnostiach. V podstate v každej domácnosti zrejme nájdeme nejakú metlu, malú metličku, vysávač a mop. Aj keď na prvý pohľad sa môže zdať, že platí „mop ako mop“ a nie je dôležité, aké má mop parametre, tak prvé zdanie klame. Aj medzi jednotlivými typmi mopov sú totiž výrazné rozdiely, ktoré by ste pri ich výbere nemali opomenúť.

Mop podlaha

Ploché alebo strapcové?

Mop v prvom rade delíme do dvoch základných podtypov – ploché alebo strapcové mopy. Ploché mopy slúžia na umývanie malých i veľkých plôch, väčšinou majú teleskopickú tyč. Výhodou strapcových mopov je to, že dosiahnu aj na ťažšie dosiahnuteľné zákutia pri čistení podláh. Vhodnejšie sú aj na umývanie schodov, čiže do rodinných domov či mezonetov. Ďalším ich benefitom je, že strapce veľmi dobre absorbujú vodu, čo znamená menej námahy pre človeka, ktorý upratuje.

Žmýkacie či robotické?

Mopy sa ďalej delia do rôznych podkategórií. Obľúbenou klasikou sú žmýkacie mopy, pričom mop môžete pohodlne žmýkať nášľapným ovládaním, čiže nie ručne, čo je výrazne pohodlnejšie. Zaujímavou voľbou sú mopy s rozprašovačom, keď do nádoby vložíte čistiaci prostriedok a prostredníctvom ovládania na rukoväti vstrekujete čistiaci prostriedok na podlahu. Ďalšou alternatívou sú rotačné mopy a najnovším výkrikom moderných technológií sú robotické mopy s pohonom na batériu. Sú podobné robotickým vysávačom.

Potrebné pre upratovanie

Základné či bežné veci bývajú často prehliadané, pričom ich dôležitosť začnú ľudia často vnímať až vtedy, keď im začnú chýbať. Medzi takéto základné veci určite radíme aj mopy. Preto ak sa napríklad sťahujete do nového bytu či domu, nezabudnite aj na mop, ktorý slúži pre dôkladné umytie podláh a všetkých zákutí nového domova.

Zdroj obrázka: Dmytro Flisak / Shutterstock.com

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.

Inzercia
Inzercia

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu