ZN.SK
Kreslo a kancelária

Sedavé zamestnanie? Na výbere správneho kresla záleží!

Ak patríte do skupiny ľudí, ktorá vykonáva tzv. „sedavé povolanie“, mali by ste posúdiť, či si v práci zbytočne nenamáhate chrbticu. V dnešnej

Ak patríte do skupiny ľudí, ktorá vykonáva tzv. „sedavé povolanie“, mali by ste posúdiť, či si v práci zbytočne nenamáhate chrbticu. V dnešnej dobe narastá počet ľudí, ktorí trávia v práci dlhé hodiny pri počítači, čo sa môže negatívne prejaviť na ich zdraví. A pritom sa dá sedieť oveľa zdravšie. Pomôže vám výber správneho kresla alebo stoličky.

Kreslo a kancelária

Na prvé počutie vám to môže znieť rovnako, kancelárske kreslá a kancelárske stoličky. Je však medzi nimi jeden zásadný rozdiel.

  • ak si sadnete na stoličku, sedíte vzpriamenejšie, preto je kancelárska stolička vhodná pre tých, ktorí dlho pracujú za počítačom
  • ak si sadnete do kresla, sedí sa vám príjemnejšie, preto je kancelárske kreslo vhodné pre tých, ktorí v práci dlho telefonujú alebo vedú rôzne diskusie, či rozhovory s ľuďmi

Čo je teda pri výbere dôležité?

  1. Pohodlné sedenie

Základom je, aby sa vám dobre sedelo, a aby ste zvládli na jednom mieste sedieť aj niekoľko hodín. Preto zvoľte sedák, ktorý bude primerane široký. Sedenie vás nemá bolieť, preto nie je vhodný tvrdý sedák. Mäkký by tiež mal byť taký, aby ste do kresla nezapadli. Výhodou je nastaviteľný sedák.

  1. Operadlo ohľaduplné ku chrbtici

Operadlo by malo byť tvarované podľa vašej chrbtice. Pokiaľ nemáte kreslo na mieru, tak je vhodné kúpiť si nastaviteľné operadlo, tzv. anatomické, aby ste si ho mohli čo najviac prispôsobiť. Nezabudnite, že celá chrbtica by mala byť opretá. Ak budete tráviť vo svojom novom kresle skutočne veľa času, nie je na škodu kúpa kresla s hlavovou opierkou, ktorá pomôže vašej krčnej chrbtici.

  1. Dobrý pocit

Niekoľko štúdií ukázalo, že ak máte kvalitné kancelárske kreslo, zvyšuje sa váš pocit sebavedomia a môžete pociťovať radosť. Tiež pohľad na kvalitné kreslá zvyšuje mienku o kvalitnej firme.

Investovať do kvalitnej a správne tvarovanej kancelárskej stoličky alebo kresla nebude nikdy na škodu. Môžete tak predísť bolestiam chrbtici a predovšetkým vám nebude toľko vadiť sedenie.

Zdroj obrázku: {TORWAISTUDIO} / Shutterstock.com

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu