ZN.SK
Kampung Pelangi

Kampung Pelangi, najfarebnejšia indonézska dedina atrakciou

Kampung Pelangi je azda najfarebnejšou dedinkou na svete. Viac ako 223 domov sa v tejto indonézskej dedine môže pýšiť naozaj nevšednými…

Kampung Pelangi je azda najfarebnejšou dedinkou na svete. Viac ako 223 domov sa v tejto indonézskej dedine môže pýšiť naozaj nevšednými odtieňmi tých najkrikľavejších farebných odtieňov aké si len dokážete predstaviť. Nie sú to však len budovy, ale aj chodníky, zábradlia, okenice, schody a námestia. Každý prvok na ulici, betónový povrch, chodník, cesta, múr, či kamenný výčnelok.

Kampung Pelangi

Foto: autor upik yipie

Všetko, čo je súčasťou človekom vytvoreného okolia a prostredia, má svoju farbu. Celé ulice sú tak mimoriadne pestré a uličky medzi domami na niektorých miestach získali obzvlášť pestrú podobu vďaka ornamentálnej maľbe abstraktného výtvarného umenia. Veľmi jednoduché maľby, vzory a farebné odtiene vyzerajú ako dielo nájazdu škôlkarov, no práve to je následne jedinečné samo o sebe.

Cestovný ruch v Kampung Pelangi napreduje

Je to už pár rokov, čo Kampung Pelangi láka turistov na naozaj ojedinelé sfarbenie. Pritom sú to len farby, ktoré pokrývajú miestnu predsa len stabilnú architektúru, betónové konštrukcie, veľký cestný most a aj okolie prírody, ktorú sa snažia udržiavať čistú aj práve pre záujem turistov. Naštartovaný cestovný ruch sem priniesol ďalšie peniaze. Miestnym vznikli pracovné miesta, keďže zopár ubytovacích možností a predajcov potravín, suvenírov a sprievodcov, našli uplatnenie. Nuž a kde je veľa návštevníkov, uživí sa aj mnoho iných profesií v cestovnom ruchu. Pritom nejde o žiadnu pamiatku, pútne miesot, či novú technológiu. Postačil celkom jednoduchý nápad a ľudia sa len tak hrnú.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu