ZN.SK
kozmetika sprchový gél

Kozmetika v domácnosti: Sprchové gély pre rôzne typy pokožky

Správne zvolený prípravok nevysušuje pokožku, vďaka čomu je jemnejšia a hodvábnejšia na dotyk. Sprchové gély…

Správne zvolený prípravok nevysušuje pokožku, vďaka čomu je jemnejšia a hodvábnejšia na dotyk. Sprchový gél poskytuje vysokokvalitné čistenie od rôznych nečistôt, dodáva pocit sviežosti a komplexnej starostlivosti. Správne zvolený prípravok nevysušuje pokožku, vďaka čomu je jemnejšia a hodvábnejšia na dotyk.

Druhy sprchových gélov:

  • Hydratačné. Vytvorené nielen na čistenie tela, ale aj na výživu pokožky a to pomocou zložiek udržiavajúcich vlhkosť: vitamínu E, rastlinných olejov a extraktov. Po ich použití nie je potrebné  aplikovať krém, mlieko alebo lotion.
  • Tonizujúce: Tieto prípravky dodajú pokožke sviežu vôňu a zlepšujú náladu. Vhodné sú najmä na ranné kúpele. Zloženie obsahuje výťažky z citrónovej trávy, eukalyptu, mäty a iných rastlín s tonizačným účinkom.
  • Anticelulitídne: Obsahujú esenciálne oleje z citrusových plodov, škoricu, výťažky z papriky a pod. Tento druh sprchového gélu si môžete objednať na stránke makeup.sk
  • Krémové gély: Mnohí zákazníci uprednostňujú krémové receptúry. Sú príjemnejšie na použitie, tvoria hustú a sviežu penu, vhodnú pre všetky typy pleti, vrátane citlivej. Ich denné používanie prináša len potešenie a výsledok na seba nenechá dlho čakať.
  • Gély proti starnutiu: Ideálna voľba pre ženy, ktoré bojujú so starnutím pokožky. Vďaka účinným látkam obaľujú pokožku  neviditeľným filmom, ktorý ju chráni pred škodlivými účinkami voľných radikálov, pomáha zadržiavať vlhkosť a stimuluje tvorbu kolagé

Výber sprchového gélu podľa typu pokožky

Pri výbere sprchového gélu musíte brať do úvahy vlastnosti rôznych typov pokožky: špeciálne čistiace prostriedky majú iné zloženie a ošetrujúce vlastnosti.

Suchý typ

Tento typ pleti potrebuje hydratačnú starostlivosť a extra zjemnenie. Stav takejto pleti sa môže rýchlo zhoršiť pod vplyvom tvrdej vody z vodovodu, vetra a nízkej vlhkosti. Sprchové gély na suchú pokožku by mali mať pH súvisiace s pokožkou a hydratačné vlastnosti. Prírodné extrakty a oleje v zložení pomáhajú udržiavať vlhkosť, poskytujú komfort po sprche a vyhladzujú pokožku. Pre suchý typ sú vhodné aj krémové gély s bohatou textúrou a hydratačnými vlastnosťami.

Mastný a kombinovaný typ

Mastná pleť je náchylná na vyrážky, podráždenie a mastný lesk. Kombinovaný typ má oblasti s vysokým obsahom tuku a suché zóny. Ak máte mastnú alebo zmiešanú pokožku tela, mali by ste zvoliť sprchový gél s jemnými čistiacimi vlastnosťami, osviežujúcimi a tonizačnými zložkami v zložení. Esenciálne oleje a rastlinné extrakty poskytujú ďalšie antibakteriálne účinky a príjemný pocit sviežosti.

Normálny typ

Tento typ si nevyžaduje intenzívnu starostlivosť. Hlavná úloha je jemne vyčistiť pokožku tela bez narušenia ochranných vlastností pokožky a rovnováhy vlhkosti. Produkty s jemnými zložkami, vitamínmi a bylinnými extraktmi sú ideálne pre každodenné sprchovanie a starostlivosť o normálny typ pokožky.

Citlivý typ

Takáto pokožka negatívne reaguje na chlad, ultrafialové svetlo a agresívne čistenie. Tento typ potrebuje čo najjemnejšie čistenie, a tiež zvlhčujúce, výživné a upokojujúce zložky. Vďaka pravidelnej starostlivosti môžete výrazne zlepšiť stav citlivej pokožky, zvýšiť jej ochranné mechanizmy.

Zdroj obrázka: learesphoto / Shutterstock.com

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.

Inzercia
Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu