ZN.SK
Máša a medveď

Ruská rozprávka Máša a medveď sa dostáva aj do sveta hračiek

Ruská animovaná rozprávka Máša a medveď sa vo forme večerníčka dostala aj na slovenský trh, a medzi najmenšími deťmi si získala široký ohlas.

Ruská animovaná rozprávka Máša a medveď sa vo forme večerníčka dostala aj na slovenský trh, a medzi najmenšími deťmi si získala široký ohlas. Je príbehom nezbedného a „akčného“ dievčatka, menom Máša, a medveďa Míšu, ktorý bol v minulosti cirkusovým artistom. Tento ruský večerníček je na našom trhu natoľko populárny, že sa teší obľube aj vo svete hračiek. Často sledujeme práve prienik filmového či seriálového sveta práve do sveta hračiek a v tom teda Máša a medveď nie sú žiadnym veľkým prekvapením alebo raritou.

Máša a medveď

Rozprávka Máša a medveď sa dokonca dostala do Guinessovej knihy rekordov, čo len potvrdzuje jej výnimočnosť a popularitu. Epizóda Máša a medveď: Ružová kaša sa do histórie zapísala tým, že si ju na platforme YouTube pozreli už cez 4 miliardy ľudí! A ak si vezmete, že ide o ruský seriál na svetovej platforme, kde dominuje angličtina, tak je tento úspech o to výraznejší. Jednotlivé epizódy si na YouTube pozreli už miliardy a miliardy divákov. Zápis v Guinessovej knihe tak len potvrdzuje, že z tejto rozprávky sa stal celosvetový fenomén.

Máša a medveď ako obľúbená hračka

Ruský večerníček Máša a medveď sa pretransformoval aj do sveta hračiek. Obľúbenou hračkou založenou na motíve tohto animovaného seriálu je napríklad model Simba Máša a medveď: Ambulancia. Možno je na prvý pohľad zvláštne, že ruský seriál o dievčatku a medveďovi sa premenil na hračku, ktorá má medicínsku tematiku. V skutočnosti je to však celkom bežný jav. Vo svete hračiek sa fantázii medze nekladú. A aj preto je táto hračka medzi deťmi taká obľúbená.

Úspešný seriál = úspešná hračka?

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že úspešný seriál automaticky predznamenáva aj úspešnú hračku. Nie je to úplne pravda. Veď seriály majú svoju vlastnú produkciu, ilustrátorov, grafikov a podobne. A výrobca hračiek síce získava súhlas na použitie daného motívu, avšak, samotnú realizáciu už musí zabezpečiť sám. A už je len na ňom, či je realizácia úspešná, alebo nie. V tomto prevedení Máši, medveďa a ambulancie to tvorcom jednoznačne vyšlo.

Aj poučný motív

Kým televízny večerníček je najmä o zábave a dobrej emócii, pri hračke sa dostáva k slovu aj vzdelávanie. Hračka Simba Máša a medveď: ambulancia totiž obsahuje aj nosidlá, kolieskové kreslo či iné lekárske vybavenie. A úlohou detí od troch rokov je liečiť pacientov, pričom v tomto prípade ide konkrétne o dvoch rozprávkových vlkov. Takže deti sa nemusia pri hračkách len baviť, ale môžu sa aj niečo naučiť.

Zdroj obrázka: Eduardo Viegas / Shutterstock.com

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu