ZN.SK
Snowboard

Ktorý zimný šport patrí medzi najobľúbenejšie na Slovensku? Ako začať?

Hoci by si už niektorí želali príchod jari, ešte niekoľko týždňov tu budeme mať zimu. Prečo nevyužiť voľné víkendy na naučenie sa niečoho nového? Zvlášť teraz, keď…

Hoci by si už niektorí želali príchod jari, ešte niekoľko týždňov tu budeme mať zimu. Prečo nevyužiť voľné víkendy na naučenie sa niečoho nového? Zvlášť teraz, keď väčšinu dní trávime doma, nášmu telu prospeje, ak pobudneme na čerstvom vzduchu. Zimných športov je niekoľko. Je však jeden, ktorý si postupne získal srdcia mnohých Slovákov a nedajú naň dopustiť. O aký šport ide?

Snowboard

Snowboarding nie je neznámym pojmom. Podstatou tohto zimného športu je spúšťanie sa po svahu na snowboarde.

Čo je snowboard?

Snowboard je v podstate jedna široká lyža, na ktorej stojíme oboma nohami. Je podobný známejšiemu skateboardu. Typov existuje niekoľko, dnes sa však budeme venovať snowboardom pre začiatočníkov. Čo by ste mali na začiatok vedieť?

1.     Vaša hmotnosť

Neradi o nej hovoríme, ale pri výbere snowboardu je veľmi dôležitá, pretože rôzne typy majú rôznu hmotnostnú toleranciu. Ak by ste si snowboard nevyberali aj na základe vašej váhy, môže dôjsť k jeho poškodeniu.

2.     Dĺžka „lyže“

Ak snowboard postavíte vedľa seba, ideálne by vám mal siahať po bradu. Tiež záleží na tom, aký typ snowboardingu chcete vykonávať.

  • Freestyle snowboardy – sú kratšie a umožňujú tak vykonávanie rôznych trikov a zdolávanie prekážok.
  • Freeride snowboardy – sú dlhšie a tvrdšie, vďaka nim môžete jazdiť aj v náročnejších terénoch.
  • All mountain snowboardy – sú univerzálne a teda vhodné predovšetkým pre začiatočníkov, rozlišujú sa aj podľa toho, kto daný snowboard kupuje – žena/muž.

3.     Špeciálne dámske

Dievčatá a ženy majú na rozdiel od mužov iný pomer výšky a váhy, menšiu veľkosť chodidiel a celkovo inak rozloženú hmotnosť tela. Preto sú dámske snowboardy užšie a mäkšie, sú teda prispôsobené ženskej postave.

Ak si netrúfate vyberať snowboard sami, obráťte sa na odborníkov, ktorí sú dnes bežne dostupní aj na internete, v rôznych predajniach. Kúpte si snowboard a pozerajte sa na zasnežené lesy inými očami. Bude to zážitok!

Zdroj obrázku: {yanik88} / Shutterstock.com

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu