ZN.SK
látkové rolety

Konkurencia pre záclony a ideálne tienenie pre vaše domovy

Rolety sa za posledných pár rokov tešia zaslúženej popularite, pretože svojimi vlastnosťami a funkčnosťou sú pre tienenie…

Rolety sa za posledných pár rokov tešia zaslúženej popularite, pretože svojimi vlastnosťami a funkčnosťou prekonávajú tradičné záclony. Ako sa ukázalo, rolety majú oproti bežným textilným závesom množstvo výhod. Na rozdiel od záclon, súčasne prepúšťajú svetlo a vzduch a  dokonale chránia pred svetlom a zvedavými očami. Používajú sa veľmi jednoducho a pohodlne, dajú sa pripevniť k akémukoľvek typu okna a nezaberajú v jeho okolí príliš veľa miesta.

látkové rolety

Viac funkčnosti a pohodlia však nie sú jedinými výhodami moderných látkových roliet. Dokonale zapadajú do moderného dizajnu vďaka obrovskému výberu farieb, veľkostí, typov a textúr. Okrem vynikajúcich protislnečných vlastností sa vyznačujú aj vysokou ekologickou bezpečnosťou, schopnosťou montáže na každú okennú konštrukciu, ľahkou údržbou, používaním a rôznymi možnosťami dekorácie. Zoznam výhod je ale oveľa dlhší a my vás s ním zoznámime.

Jednoduchá údržba

Látkové rolety vďaka svojej priesvitnosti dokonale rozptyľujú svetlo a zároveň bránia vnikaniu prachu a oxidu uhličitého do domu, ako aj zvedavým pohľadom do miestnosti. Zvyčajne je materiál pre rolety impregnovaný špeciálnou vodoodpudivou zmesou, ktorá umožňuje tiež odpudzovať prach z ich povrchu. Vďaka tomu sa látkové rolety ľahko čistia a sú vhodné aj pre alergikov.

Zároveň sú veľmi odolné proti deformácii, držia tvar a neohýbajú sa. Sú sterilné, neabsorbujú nečistoty, prach a cudzie pachy, takže ide o ideálny doplnok do domácnosti, ale aj kancelárie.

Vysoký komfort pri používaní

Nesmierne veľkou výhodou roliet je aj ich jednoduché používanie. Po kompletnej inštalácii na okno si jednoduchým pohybom látky, rolovaním, môžete okno zatemniť a vytvoriť si v interiéri potrebné súkromie a atmosféru.

Ak si pri ich používaní chcete užiť ešte viac svetla, súkromia a komfortu, vyskúšajte screenové rolety, ktoré majú špeciálny mechanizmus ovládania a ešte lepší efekt tienenia.

Množstvo svetla a čerstvého vzduchu

Dôležitosť ochrany pred priamym slnečným žiarením by sa nemala podceňovať, pretože je nevyhnutná pre pohodlné pracovné a rekreačné prostredie. Umožňuje zabrániť blednutiu  čalúneného nábytku a iných interiérových predmetov a hlavne prehriatiu vzduchu v miestnosti, čo znižuje náklady na používanie klimatizácie a vetranie. A práve vetranie a čerstvý vzduch sú pri tienení okien často podceňované.

látkové rolety

Pri látkových roletách to ale neplatí. Ich ďalšou hlavnou výhodou je nepochybne schopnosť prepúšťať pri maximálnom tienení okna do interiéru dostatočné množstvo vzduchu. Na rozdiel od hrubých záclon, ktoré sú schopné zadržať slnečné lúče len s obmedzením voľného prúdenia vzduchu do miestnosti, rolety tento problém naozaj nemajú!

Obrovský výber a veľa možností

Pri moderných roletách si môžete tiež vybrať zo širokej škály typov prevedení. Dizajn je väčšinou založený na pásoch vyrobených z textilu alebo špeciálneho odolného vlákna bez členení, takže vzor alebo iný obraz na takejto tieniacej technike dokonale vynikne a dodá interiéru špeciálnu atmosféru či nádych.

Široká škála všetkých druhov dizajnových riešení, farieb, vzorov a textúr roliet potom vytvára aj veľké príležitosti pre interiérový dizajn. Rolety sú zároveň schopné vniesť teplo, pohodlie a sofistikovanosť do každého bytu, vidieckeho domu alebo kancelárie.

Tak to s nimi vyskúšajte a svoj interiér si naplno aj počas obmedzení a karantény užívajte.

Zdroj obrázkov: 1.Kateryna Kubitsa/Shutterstock.com, 2.Maridav/Shutterstock.com

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu