ZN.SK
fotenie automobil

Fotenie auta na predaj: triky, ktoré predávajú vaše auto

Chystáte sa na predaj auta? Predávate vášho štvorkolesového tátoša prvýkrát a neviete, ako na to? Na detailoch predsa záleží. A aj tak….

Chystáte sa na predaj auta? Predávate vášho štvorkolesového tátoša prvýkrát a neviete, ako na to? Na detailoch predsa záleží. A aj tak zdanlivo jednoduchá vec, ako je obstaranie fotiek vozidla, môže celý predaj auta značne urýchliť. Prezradíme vám jednoduché, ale účinné triky.

Fotky predávajú

Nemusíte disponovať drahými zariadením, aby ste urobili kvalitné fotky. Stačí vám dobrá technika fotenia, správne svetlo a predovšetkým uprataný automobil. Záujemcovia pri inzeráte najčastejšie pozerajú prvých 10 fotiek vozidla a potom odchádzajú inam. Dostaňte preto z vašich snímok maximum.

Príprava vozidla na fotenie

Prípravu pred fotením nepodceňujte. Skôr ako sa pustíte do samotnej akcie, je dôležité dané auto na predaj dôkladne umyť. Nielen interiér, ale aj vyleštiť a vyluxovať kapotu či kolesá. Fotkami špinavého auta len ťažko zaujmete.

Tip: Ak máte na aute napísanú alebo inak zverejnenú cenu, na fotkách ju odstráňte.

Dôležité je správne svetlo a miesto

Svetlo

Možno sa to bude zdať ako samozrejmá vec, ale veľa ľudí nevie, že fotka na dobrom svetle a na správnom mieste môže predaj auta výrazne urýchliť. Počkajte si teda na dobré počasie a vozidlo nafoťte ideálne v ranných alebo popoludňajších hodinách, kedy je svetlo najviac „lichotivé“.

Tip: Nikdy nefoťte proti svetlu!

Miesto

Ak sa bavíme o kvalite osvetlenia, na výbere miesta záloží rovnakým dielom. Vyberte také, kde nebude v pozadí príliš rušivých elementov, ktoré by mohli odvádzať pozornosť. Fotiť môžete napríklad na záhrade, pred garážou alebo na prázdnom parkovisku.

Čo všetko odfotiť?

Ak už máte auto na predaj vyčistené, vyšlo vám počasie, kedy je ideálne svetlo a našli ste to správne miesto, ostáva vám už len samotné fotenie. Z akých uhlov je auto odfotiť najlepšie?

  • Šikmo spredu: vzdiaľte sa od auta tak, aby bolo v zábere celé a ideálne pootočte predné kolesá.
  • Priamo spredu: v tomto prípade kolesá narovnajte a vyfoťte z predného pohľadu, najlepšie z pokľaku.
  • Z boku: vaše vozidlo odfoťte celé z boku, z jedného aj z druhého.
  • Šikmo zozadu: vozidlo foťte šikmo zozadu rovnakým spôsobom, ako ste ho fotili šikmo spredu.
  • Zozadu: rovnako ako auto spredu ho odfoťte aj zozadu. Nezabudnite fotku opäť zaobstarať z mierneho podrepu.
  • Interiér z pohľadu vodiča: interiér z pohľadu vodiča môžete pokojne odfotiť na mobilný telefón, pokiaľ máte možnosť fotiť širokouhlým záberom. Nový záujemca sa tak bude môcť lepšie vžiť do situácie, keď sám riadi vaše vozidlo.
  • Vady: ak má vaše auto nejaké viditeľné vady či defekty, nezabudnite ich na fotografii tiež zachytiť. Predídete tak zbytočným dohadom a sklamaním.

Zdroj obrázku: XiXinXing / Shutterstock

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu