ZN.SK
ženské nohy

Ako (s filmogélom) zatočiť s drobnými poraneniami?

Časté výkyvy teplôt počas zimných a jarných mesiacov nepriaznivo pôsobia aj na pokožku. Práve v tomto období je aj koža na rukách…

Časté výkyvy teplôt počas zimných a jarných mesiacov nepriaznivo pôsobia aj na pokožku. Práve v tomto období je aj koža na rukách a nohách náchylnejšia k vysušovaniu, v dôsledku čoho sa zvyknú objaviť aj drobné praskliny, ktoré mnohokrát spôsobujú nepríjemné bolesti.

ženské nohy

Najmä s príchodom prvých slnečných dní zabúdame pri pobyte vonku na vhodnú obuv či rukavice a v dôsledku zmien počasia trpí najmä pokožka. Náročné sú pre ňu obzvlášť situácie, keď suché a teplé podmienky v interiéri prudko vystrieda chladnejšie počasie v exteriéri. Spomínané faktory negatívne ovplyvňujú celkový stav pokožky, následkom čoho trpí suchosťou a na rukách a nohách sa môžu objaviť praskliny či zádery.

Správna starostlivosť o pokožku

V rámci starostlivosti je dôležité myslieť na pravidelnú hydratáciu pokožky na tele. Vynechať by sme nemali ani nohy a ruky, ktoré by sme mali hydratovať krémovaním za pomoci vhodne zvolenej kozmetiky. „Starostlivosť o ruky a chodidlá by mala byť na pravidelnej dennej báze. Ošetrovanie prípravkami na regeneráciu kože, zmäkčujúce prísady ako kyselina salicylová, urea, kyselina mliečna pomáhajú,“ vysvetľuje dermatovenerologická MUDr. Regina Paulínyová. Napríklad v rámci prevencie môže byť nápomocné použitie prípravkov, ktorých zloženie obsahuje aloe vera či rozličné oleje.  Pri hydratácii pokožky sa radšej vyhnite parfumovaným krémom. Tie môžu pokožku ešte viac vysušovať.

V záujme udržania uspokojivého stavu pokožky je ideálne absolvovať krémovanie viackrát denne. V prípade, že trpíte suchými pätami môžete si na pokožku naniesť hrubšiu vrstvu krému, natiahnete si ponožky a necháte krém pôsobiť cez noc. Podobnú kúru môžete aplikovať aj na ruky, po nanesení väčšieho množstva krému na pokožku si na noc natiahnite na ruky bavlnené rukavice.

Keď krémovanie nestačí

Rôzne nepriaznivé faktory a nepravidelná starostlivosť so sebou prinášajú viaceré nepríjemnosti. Vaše nohy a ruky sa ozvú už pár týždňov potom, čo zanedbáte ich pravidelné ošetrovanie. Objaviť sa môže pocit napnutej kože, nepríjemné svrbenie, zhrubnutá, drsná či šupinatá pokožka. Ak tieto príznaky odignorujete zakrátko môžu vaše ruky či nohy zdobiť bolestivé praskliny a zádery. Vzniknuté drobné rany nielenže pôsobia neesteticky, ale často spôsobujú nepríjemnú bolesť a môžu byť obmedzujúce aj pri vykonávaní bežných činností.

V takom prípade je vhodné siahnuť po špeciálnych výrobkoch z lekárne, ktoré vám pri dôslednej a pravidelnej aplikácii pomôžu s regeneráciou poškodenej pokožky.

Technológia tekutého krytia

Pre mnohých môže byť liečba pomocou rôznych mastí a krémov nekomfortná, v dôsledku toho často dochádza k zanedbávaniu aplikácie na pravidelnej báze a tým je liečba neúčinná. Pre ľudí trpiacich suchou pokožkou, prasklinami a zádermi môže byť záchranou špeciálne tekuté krytie vyvinuté patentovanou technológiou Filmogel®.

Moderná technológia tekutého krytia sa vďaka flexibilite prispôsobí rozličným povrchom na pokožke a na problematickom mieste vytvorí potrebnú ochrannú vrstvu. Tenká vrstva filmu predstavuje bariéru, ktorá je priedušná, ale zároveň odolná proti rozličným vonkajším vplyvom. Technológia tekutého krytia obsahuje aktívne látky, ktoré pomáhajú upokojiť podráždené miesto, izolujú nervové zakončenia a zmierňujú bolesť. Výrobok URGO Filmogel® Praskliny  vyvinutý inovatívnou technológiou Filmogel® po nanesení vyplní priestor bolestivej praskliny. Tým zabraňuje jej znovuotvoreniu, podporuje hojenie a urýchľuje celkový proces regenerácie popraskanej pokožky. Tekuté krytie je v porovnaní s masťou či krémom odolné voči vode. Na problematickom mieste dokáže stabilne pôsobiť až niekoľko hodín. Vďaka tomu sa nemusíte obmedzovať pri vykonávaní bežných činností počas dňa.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu