Denne ju používame, a pritom to najdôležitejšie o nej nevieme. Čo je to?

Denne ju používame, a pritom to najdôležitejšie o nej nevieme. Čo je to?

Všade naokolo sa hovorí o hygiene rúk a dodržiavaní pravidiel ochrany zdravia pomocou rúška na tvári a dodržiavaní odstupu, čo je správne a pomáha predchádzať katastrofickým scenárom. Možno sme ale popri tom všetkom zhone zabudli na jednu veľmi podstatnú vec, ktorá sa pod ochranu nášho zdravia a tela pred rôznymi ochoreniami podpisuje tiež. Hygienu odevov, ktoré z nás robia človeka. Aj tieto doplnky šatníka je nutné správne a po čase vyčistiť, pretože môžu byť zdrojom prenosu vírusov a baktérií.

Rúško práčka

Samozrejme, je jasné, že vírusy najradšej a najdlhšie žijú v živom organizme – v osobe, zvierati alebo rastline, kde sa jednoducho reprodukujú. No vedia prežiť aj mimo tela. Väčšinou niekde na kľučkách dverí, stoloch, zábradlí autobusov a iných povrchoch, ktorým môže byť aj oblečenie.

Závisí od okolitých podmienok, ktorým sa mnohé mutácie dokážu čoraz lepšie prispôsobiť.

  • Ten aktuálne najnebezpečnejší typ koronavírusu vydrží vo vzduchu až pol hodinu a dokáže sa podľa zistení šíriť v uzavretom priestore až na vzdialenosť 4,5 metra.

Takže ak si ho domov nič netušiac prinesiete na svojom oblečení, môžete ohroziť nielen seba, ale celú rodinu. Ako tomu predísť?

Funkcie modernej práčky vás môžu ochrániť

Presne tak, nielen pred vírusmi vás môžu zachrániť moderné funkcie práčky, o ktorých ste možno ani netušili.

Pretože sa ale vírusy a baktérie prenášajú z objektov vďaka vzduchu, jeho kvalita zvyšovaná vetraním je veľmi dôležitá. Okrem iného tak vzduch v miestnosti okysličujete, čo telu len a len prospieva.

  • Aj počas prechádzky v parku pociťujeme príval energie, zlepšuje sa nám nálada, náš mozog pracuje energickejšie. A stáva sa to preto, lebo telo je nasýtené kyslíkom, ktorého množstvo je v našich interiéroch minimálne, čo pri množstve hodín, ktoré v ňom trávime, nie je žiadna dobrá správa.

Ani vetranie ako také však vždy na zlepšenie kvality vnútornej klímy nestačí, preto sa pod zlepšenie interiérového ovzdušia musíme postarať aj tým, že ho nebudeme zbytočne kontaminovať prenosom škodlivých baktérií a vírusov z vonkajšieho prostredia.

Zbavujú oblečenie až 99 % baktérií a vírusov

Moderné práčky vám s tým určite pomôžu. Nielen vďaka funkciám Steril Tube sa čistia moderné zariadenia samé, ale zaisťujú aj dokonalú hygienu odevov, ktoré v nich pravidelne periete bez poškodenia ich kvality a vzhľadu.

  • Nebezpečné vírusy a baktérie sa môžu udržať na rôznych povrchoch veľmi dlho. Podľa známej vykonanej štúdie sa udržia vírusy na plastoch až 72 hodín, na lepenke vydržia jeden deň a s meďou si „rozumejú“ zhruba 4 hodiny.

Ani v prípade oblečenia to určite nebude o nič lepšie. To sa však dá vždy veľmi jednoducho vydenzifikovať v práčke.

Užite si novú éru prania

Postarajú sa oň parné práčky a sušičky, ktoré zbavia vaše obľúbené kúsky odevov nielen vírusov, ale aj baktérií a alergénov. Môže za to nielen voda používaná pri praní, ale najmä para. Bielizeň bude vďaka nej dokonale čistá a zbavená až 99 % alergénov, najviac tých prachových. Aj pranie a nosenie rúšok bude jednoduchšie, pretože ich už nemusíte dezinfikovať komplikovaným žehlením. To nahradí spomínaná para prenikajúca do hĺbky vlákien.

Mimochodom, takéto moderné práčky šetria energiu j životné prostredie, pretože práčka pri čistení  nepotrebujete žiadne chemikálie, čo ale neznamená, že by ste mali všetko hneď vyhodiť. Stačí si správne vybrať.

  • Čistiace prostriedky do práčky so správnym označením Európskej environmentálnej značky obsahujú menšie množstvá nebezpečných chemikálií, pričom ich efekt čistenia je porovnateľný s klasickými čistiacimi prostriedkami, avšak, s menším negatívnym dopadom na životné

Preto, ak sa chcete cítiť príjemne, čisto a pohodlne, myslite aj na šetrné pranie, ktoré v kombinácii so všetkým dôležitým, čo sme si teraz povedali, funguje aj ako prevencia ochrany nášho zdravia.

Zdroj obrázka: Maridav / Shutterstock.com


Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.