ZN.SK
Adam Mišík by Lukáš Matoušek

Adam Mišík vydáva novinku Srdce na tvý dlani a aj nové EP

„Srdce na tvý dlani vzniklo v hlbokom lockdowne. Dva roky som mal pieseň v šuflíku,“ približuje Adam Mišík vznik nového singlu…

Samey, Separ, Sergei Barracuda, Ben Cristovao a teraz Pil C. Adam Mišík si na svoj zoznam spoluprác pripisuje ďalšie výrazné meno. Uznávaný slovenský raper prispel svojou slohou do tracku „Srdce na tvý dlani“, ktorý sa objaví aj na Adamovom rovnomennom EP, na ktoré sa fanúšikovia môžu tešiť už 21. apríla. Po úspešnom a ocenenom filme BANGER., v ktorom Adam stvárnil hlavnú rolu a naspieval aj titulný track „PRACH“ so Sergeiom Barracudom, tak prichádza s ďalším projektom plným zvučných mien.

Adam Mišík by Lukáš Matoušek

Srdce na tvý dlan… z lockdownu

„Srdce na tvý dlani vzniklo v hlbokom lockdowne. Dva roky som mal pieseň v šuflíku,“ približuje Adam Mišík vznik nového singlu, ktorý vznikol pri spoločnom stretnutí rapera a speváka v Prahe. „Dlho som bojoval s textom, ale potom som sa náhodou dostal k básni od Václava Hrabě ,A kdybych už měl umřít‘ a nechal som sa voľne inšpirovať. Naraz to všetko do seba zapadlo a pieseň bola na svete,“ dodáva s tým, že o výslednú podobu tracku sa postaral veľmi obľúbený producent Enthic.

O zhudobnenie niektorých básní Václava Hrabě sa postaral už Adamov otec, Vladimír Mišík. Za zmienku stojí jeden z najslávnejších hitov „Variace na renesanční téma“. V tradícii prepojenia poézie a hudby tak pokračuje aj Adam. „Napadlo mi, že tým vlastne priblížim báseň zase mladšej generácii, čo mi príde skvelé,“ hovorí spevák, gitarista, skladateľ, herec a dablér v jednej osobe. Vznikol tak silný, zároveň jemný track založený na pulzujúcom beate. Ten zaujme gitarovými partiami aj hlbokým textom, na ktorom sa podieľal jeden z najžiadanejších slovenských raperov – Pil C.

Súčasť rovnomenného EP

„Srdce na tvý dlani“ bude súčasťou rovnomenného EP, ktoré vyjde už 21. apríla. Na ňom sa po boku Adam Mišíka objavia Ben Cristovao. Potom na dvoch piesňach Sergei Barracuda alebo známa violončelistka Terezie Kovalová. Rovnako ako v prípadne titulného singla má na svedomí produkciu osvedčený Enthic. „Teším sa, že sa singel zaradí medzi tri tematicky zladené tracky, ktoré uzatvárajú temnejšie obdobie môjho detstva a vyjdú na novom EP,“ uzatvára Adam.

Informácie a odkazy:

foto: Lukáč Matoušek

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu