ZN.SK
ľadové korčule / korčule na ľad

3 tipy na zimné športy, ktorým sa môžete venovať

Netešíte sa na zimu, pretože sa nebudete môcť venovať obľúbeným aktivitám? A čo tak obľúbiť si nejakú novú aktivitu ? Zimných športov je celá kopa a vy sa niektorým z nich…

Netešíte sa na zimu, pretože sa nebudete môcť venovať obľúbeným aktivitám? A čo tak obľúbiť si nejakú novú aktivitu ? Zimných športov je celá kopa a vy sa niektorým z nich môžete venovať. Stačí vám odhodlanie, chuť, trocha cviku a všetko zvládnete ľavou zadnou. Aké zimné športy si jednoznačne zamilujete?

ľadové korčule / korčule na ľad

Športujte na korčuliach

Už ste niekedy stáli na korčuliach na ľade? Ak nie, nevadí, korčuľovaniu sa môžete naučiť. Nielenže ide o neuveriteľnú zábavu, korčuľovanie pozitívne vplýva aj na zdravie. Pomáha v budovaní svalov, je skvelé pre váš obehový systém, naučí vás udržať rovnováhu, lepšie koordinovať pohyby a koncentrovať sa. A pri tom všetkom si ani nevšimnete, že sa vlastne venujete pohybovej aktivite. Ako každý šport aj korčuľovanie je skvelým prostriedkom v boji proti stresu. Keď sa naučíte ovládať korčule na ľad, môžete si na nich zahrať aj nejaký zábavný šport, ako napríklad hokej alebo vyskúšať kurz krasokorčuľovania.

Adrenalín na lyžiach alebo snowboarde

Lyžovanie je jedným z najobľúbenejších zimných športov. Ide o zábavu, za ktorou môžete vyraziť spolu s rodinou aj s priateľmi. Slovensko a okolité krajiny ponúkajú desiatky známych zjazdoviek, ktoré sú vhodné pre začiatočníkov aj pokročilých lyžiarov. Lyžovanie je skvelou voľbou, pokiaľ máte radi trochu adrenalínu. To ale nie je všetko, pri lyžovaní si dosýta užijete čerstvý vzduch a prírodu. Lyžiari obľubujú aj večerný pohárik, ktorým sa odmenia po celodennej lyžovačke.

Psychohygiena na bežkách

Milujete turistiku a prírodu? V tom prípade sú pre vás bežky dokonalou voľbou. Počas bežkovania si totiž užijete nádherné výhľady, malebnú krajinu, nepoznané zákutia, ktoré obohatia vaše srdce a v neposlednom rade, pokoj, ktorý vám môže ponúknuť iba príroda. Pri bežkovaní vypnete, zabudnete na každodenné starosti a poriadne zrelaxujete. Navyše, bežkovanie je vhodné aj pre tých, ktorí majú problémy s kĺbmi, pretože ich zaťažuje menej ako napríklad lyžovanie.

Rozhodnite sa pre zimný šport, získajte novú schopnosť a užite si počas zimnej sezóny obrovskú kopu zábavy. Sami uvidíte, že zima už pre vás viac nebude strašiakom. Práve naopak, začnete sa na ňu tešiť.

Zdroj obrázka: Kiryl Lis / Shutterstock.com

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu