ZN.SK
Zochova chata, Piesok lyžiarsky svah a lyžovačka

Lyžiarske stredisko Zochova chata pre začiatočníkov: ako ho nájsť a čo čakať?

Zochova chata je pomenovaním pre známe ubytovacie zariadenie, ale netradične aj pre oblasť nad Modrou Harmónia, ktorá nie je tak ďaleko od Pezinka či Bratislavy…

Zochova chata je pomenovaním pre známe ubytovacie zariadenie, ale netradične aj pre oblasť nad Modrou Harmónia, ktorá nie je tak ďaleko od Pezinka či Bratislavy. Zochova chata je známa aj ako lyžiarske stredisko, hoci nájsť ho môžete pod označením Zochova chata – Piesok. Mimoriadne populárne miesto pre Bratislavčanov je to aj pre dobré lyžiarske podmienky, zasnežovanie a svah určený pre začiatočníkov, alebo deti.

Zochova chata, Piesok lyžiarsky svah a lyžovačka

Pre rodiny s deťmi je to tak miesto, kde môžu vyraziť na krátku lyžovačku bez veľkej investície. To aj napriek tomu, že zjazdovka a lyžovačka na Zochovej chate má výrazné nedostatky.

Pre skromného a začínajúceho lyžiara

Zjazdovke sa darí zaujať rodiny s deťmi a pohodlnou zjazdovkou. Minimálna náročnosť dovolí pohodlnú lyžovačku bez veľkého zaľudnenia. Ocenenia hodné je organizovanie lyžiarskej škôlky, kde učia deti lyžovať, aktívne sa im venujú a deťom to naozaj ide.

Zochova chata, Piesok lyžiarsky svah a lyžovačka

  • Mesto alebo obec: Modra
  • Pohorie: Malé Karpaty
  • Nadmorská výška: 445 – 490 m
  • Lyžiarske vleky: 3 (kotvy) + 30 metrový posuvný pás
  • Miestne služby: Skipasy, servis, požičovňa
  • Dĺžky lyžiarske trate celkom: 810 metrov
  • Sneh: technický

Ceny

Skipasy sú v ponuke ako bodové lístky (150 bodový za 10 EUR pre dospelých, 9 EUR junior a 8 deti, pričom jedna jazda 10 EUR), alebo celodenný pre dospelých za 13 EUR, junior 11 EUR a pre deti 9 EUR. Jedna hodina: 7 EUR dospelí, 6 EUR junior a 5,50 EUR deti. Vyraziť je možné aj na jedinú jednu jazdu. Cena za jedinú jazdu je 1,50 EUR, čo nie je tak veľa pre tie prípady, kedy chcete lyže prevetrať naozaj len minimálne. Rodinný skipas pre trojčlennú rodinu: 30 EUR, pre štvorčlennú rodinu 35 EUR, a rodiny 2+3 za 40 EUR.

Zochova chata, Piesok lyžiarsky svah a lyžovačka

Hoci miest, kde sa dá sánkovať v okolí Bratislavy veľa nie je, nečakajte využitie sánok či bobov ani tu. Ceduľky, ktoré zakazujú používanie sánok sa tu nachádzajú hneď niekoľko krát. Sánky sú nežiaduce. Vďaka úzkej spolupráci strediska Zochova chata so strediskom Pezinská baba je možné skipas používať v oboch strediskách. Aktuálny cenník a oficiálne informácie preto nájdete na stránkach http://www.lkbaba.sk/sk/

Ľudia sa tu strácajú, musia sa pýtať

Ide asi o jediné lyžiarske stredisko, kde ak prídete, môžete sa stratiť, respektíve ho vôbec nemusíte nájsť. Na hlavnej ceste sa nachádza prístupová cesta k hotelu, ako aj k veľkému parkovisku. Menšie pohostinské zariadenie je záchranou, kde sa môžete spýtať, kde je vlastne svah a zjazdovka. Pokojne totiž môžete doraziť v momente, keď nepôjde okolo nikto ďalší. Vďaka tomu, že sa tu nenachádzajú žiadne cedule a smerové tabule, nemusíte vôbec trafiť správne. Zjazdovka sa totiž nachádza po ceste v spodnej časti parkoviska. Peši postupujte ďalej po ceste, ktorá nemusí byť posypaná a tak môže byť šmykľavá. Priechodná je po kraji, alebo skratkou priamo do údolia, cez malý drevený mostík a hore.

Zochova chata, Piesok lyžiarsky svah a lyžovačka

Stratiť sa môžete, ak si nevšimnete cestu a budete pokračovať ďalej dole až k zaujímavej rokline. Síce si urobíte neopakovateľné zábery, avšak tu si nepolyžujete. Podobne ako aj na iných miestach, keďže skôr je pravdepodobné, že sa dostanete do rôznych chatových oblastí. To, že je tu problém so značením je pomerne známe už niekoľko rokov. Nie každý miesto pozná a vie, kam má isť. Cesta až k zjazdovke je priechodná len pre skúsených majiteľov terénnych vozidiel aj vzhľadom k mimoriadne hlbokým jamám a zdevastovanej ceste.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu