ZN.SK
Facebook, v mobile

TOP 5 hlúpych dôvodov, prečo si vás zmažú z priateľov

Zmazal si vás niekto z priateľov? Mnohí, najmä mladí ľudia, to prežívajú ťažko, aj s adrenalínom. Záleží o koho ide. Pozbierali sme tak trochu pár prípadov.

Vo svojom okolí sme za posledné dva roky zozbierali niekoľko opakovaných dôvodov, prečo si niekto niekoho odstráni z priateľov Na Facebooku. Podľa jednej časti obyvateľstva ide o banalitu a nepotrebnú informáciu, podľa druhej ide o veľmi vážnu vec, dokonca porovnateľnú až s megapodrazom. Mať niekoho v priateľoch a ten zmizne, môže v dnešnej dobe znamenať napríklad aj vážne naštrbenie vzťahov. Môže byť signálom znepriatelenia, aj keď to znie ako hlúposť. pozrite sa dnes medzi trinásťročnú mládež a zistíte, že Facebook im ovládol život a zoznámenia lepšie a rýchlejšie prebiehajú práve tam, ako „face to face“, čiže tvárou v tvár (nič s Facebookom).

1. Nevidím mu na nástenku, mažem
Hlúpy dôvod, ktorý stojí za zrušením priateľstva je nepochybne pocit krivdy, keď mi niekto zablokuje prístup na všetko na nástenke. Cítite nie len krivdu, ale aj odstrihnutie od zdroja, nemôžete danú osobu kontrolovať, mať pod dohľadom, respektíve sledovať jej činnosť. Alebo ani nejde o činnosť, len o to, že patríte medzi tých, ktorí viac nevidia, lebo obsah daného človeka je zobrazený len rodine a blízkym.

2. Tlak niekoho iného a jeho záujmov
Fero má medzi priateľmi Joža, ktorý sa hrabe v kontajneroch. Je tým pádom outsiderom a nepatrí do skupiny. Mládež je dnes aj divná, čo keď má Fero Joža v priateľoch len z recesie? Tlaky niekoho iného sa objavujú aj pri rozchodoch a príchodoch nových frajeriek a frajerov. Jedna preberie druhej, no vyžiada si revíziu priateľov. Preč musia všetci, čo majú niečo spoločné s jeho ex, lebo teraz som pri ňom ja… Aj „exiny“ blízki priatelia, ktorí sa stali vašimi priateľmi cennejšími, než tri štvrtiny zvyšku priateľov. Či aj otec s ktorým naďalej občas skočíte na ryby.

3. Nepáčia sa mi názory
Verili by ste, že aj vaše názory a označenie „páči sa mi“ na niektoré smery môžu znamenať zrušenie priateľstva? Počkajte si do volieb. Vyberte si stranu, pridávajte názory na tú svoju aj ostatné politické strany a po voľbách si skontrolujte počet priateľov. U niektorých sa naozaj zmení. Mňa osobne si labilný človek s pravidelnou náávštevou zmazal len pre „lajk“ na stránku Marilyna Mansona. Vari „lajk“ hovorí niečo o osobnosti daného človeka?

4. Svet reality odrzkadlený do sveta virtuálneho
To je presne ten prípad, keď napomeniete niekoho, že robí hlúposť a on to veľmi dobre vie, no zahanbený nedokáže nijako reagovať, pretože nemá žiaden nástroj na protiútok, a vlastne ani dôvod. Až doma pri Facebooku si vás on zmaže z priateľov. „A sme si kvit“. Sem však patria aj všetky tie hlúpe dôvody, ktoré nie sú veľkou vojnou, no niekto to berie tak osobne, že musíte preč. Vracať sa však späť má potom veľa dôvodov „prečo áno“ a rovnako tak aj „prečo nie“.

5. Bavil sa s tým a hentým
Naozaj, tento dôvod sa objavuje len vo svete násťročných, no v malej miere aj medzi dospelými. Múdrejší stratég si však práve takéhoto človeka nezmaže a sleduje ho ďalej. Ten čo chce toho druhého potrestať, ihneď priateľstvo na Facebooku ruší. O čo ide? O všetky tie náhody, aj nenáhody, kedy osoba A vidí rozprávať sa osobu B s neželanými osobami, alebo na fotografiách vidí, že boli večer na „diske“ a bavili sa spolu. Akoby znepriatelené krajiny nachádzali medzi svojimi dvojitého agenta a to nie je žiadúce.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu