ZN.SK
Millenium 4

Kto je David Lagercrantz, autor Dievčaťa v pavúčej sieti?

David Lagercrantz sa na Slovensku stane čoraz viac vyhľadávanejším menom. Švédsky spisovateľ a novinár, ktorý patrí do šľachtičnej rodiny Lagecrantzov a medzi svojimi predkami má uznávaného básnika Erika Gustafa Geijera, sa už v minulosti preslávil skôr biografickými dielami a románmi. Do povedomia čitateľov v zahraničí sa dostal dielom Som Zlatan Ibrahimovič, po ktorom siahli aj čitatelia mimo športovej tematiky. Najvýraznejšie sa však v našich končinách zviditeľní nepochybne vydaním Dievčaťa, ktoré uviazlo v pavúčej sieti.

Millenium 4

Muži, ktorí nenávidia ženy až po Dievča, ktoré uviazlo v pavúčej sieti
V roku 2013 švédske vydavateľstvo Norsdets oznámilo, že trilógia Millenium nakoniec bude mať pokračovanie aj napriek smrti jej autora Stiega Larsona v roku 2004. Stieg mal viacero zápiskov a poznámok, s ktorými počítal pri práci na štvrtom diely tejto série. Štvorka v podaní Davida Lagercrantza bude nakoniec voľným pokračovaním príbehu Lisbeth Salanderovej, úspešnej hackerky, dcéry ruského špióna Zalačenka a novinára mesačníka Millenium Mikaela Blokvista. Novinka nesie originálny názov Det som inte dödar oss, u nás uvedený pod názvom Dievča, ktoré uviazlo v pavúčej sieti. Celosvetová premiéra vydania knihy je naplánovaná na august 2015. Zostáva teda len pár týždňov, než sa dočkáme zásadnej novinky. Zásadnou bude nepochybne pre záujem a fanúšikovskú základňu pôvodných diel. Pochybovať, či to bude čitateľné však nemusíte. Vieme prečo… už čoskoro.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu