Kto je David Lagercrantz, autor Dievčaťa v pavúčej sieti?

Kto je David Lagercrantz, autor Dievčaťa v pavúčej sieti?

David Lagercrantz sa na Slovensku stane čoraz viac vyhľadávanejším menom. Švédsky spisovateľ a novinár, ktorý patrí do šľachtičnej rodiny Lagecrantzov a medzi svojimi predkami má uznávaného básnika Erika Gustafa Geijera, sa už v minulosti preslávil skôr biografickými dielami a románmi. Do povedomia čitateľov v zahraničí sa dostal dielom Som Zlatan Ibrahimovič, po ktorom siahli aj čitatelia mimo športovej tematiky. Najvýraznejšie sa však v našich končinách zviditeľní nepochybne vydaním Dievčaťa, ktoré uviazlo v pavúčej sieti.

Millenium 4

Muži, ktorí nenávidia ženy až po Dievča, ktoré uviazlo v pavúčej sieti
V roku 2013 švédske vydavateľstvo Norsdets oznámilo, že trilógia Millenium nakoniec bude mať pokračovanie aj napriek smrti jej autora Stiega Larsona v roku 2004. Stieg mal viacero zápiskov a poznámok, s ktorými počítal pri práci na štvrtom diely tejto série. Štvorka v podaní Davida Lagercrantza bude nakoniec voľným pokračovaním príbehu Lisbeth Salanderovej, úspešnej hackerky, dcéry ruského špióna Zalačenka a novinára mesačníka Millenium Mikaela Blokvista. Novinka nesie originálny názov Det som inte dödar oss, u nás uvedený pod názvom Dievča, ktoré uviazlo v pavúčej sieti. Celosvetová premiéra vydania knihy je naplánovaná na august 2015. Zostáva teda len pár týždňov, než sa dočkáme zásadnej novinky. Zásadnou bude nepochybne pre záujem a fanúšikovskú základňu pôvodných diel. Pochybovať, či to bude čitateľné však nemusíte. Vieme prečo… už čoskoro.

Ohodnoťte článok post

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.