ZN.SK
Tandemový zoskok padákom

TOP 5 adrenalínové športy, ktoré sa dajú robiť na Slovensku

Adrenalínové športy sú veľmi obľúbené nielen vo svete ale aj na Slovensku. Umožňujú pestré strávenie chvíľ počas dovolenky a odreagovania sa od bežných rutinných starostiach a povinností.

Adrenalínové športy sú veľmi obľúbené nielen vo svete ale aj na Slovensku. Umožňujú pestré strávenie chvíľ počas dovolenky a odreagovania sa od bežných rutinných starostiach a povinností.

Let lietadlom

Aj keď sa lietanie stalo v posledných desaťročiach už v podstate všednou záležitosťou, lietanie malými športovými lietadlami sa stále teší veľkej obľube. Pocit, keď si môžete letieť prakticky kamkoľvek je na nezaplatenie a keďže máme na Slovensku veľké množstvo malých letísk, nie je problém si nájsť neďaleké letisko, nech ste prakticky kdekoľvek.

Cessna a let lietadlom

Niektoré lety sú len vyhliadkové, no môžete si nájsť aj let, ktorý budete sčasti pilotovať aj vy sami, čo len umocní váš zážitok z letu. Adrenalínové môžu byť pocity a samotný zážitok, že na chvíľu máte stroj vo vlastných rukách.

Tandemový zoskok

Tandemový zoskok padákom je najemotívnejší, zábavný, dynamický a zároveň pohodový adrenalínový a bezpečný zážitok. Vyskúšať si to môžete na mnohých lokalitách, napríklad v Prievidzi, Spišskej Novej Vsi, Trenčíne aj Banskej Bystrici.  Pre tých, ktorí by si to najprv chceli vyskúšať v bezpečnej výške, je k dispozícii simulátor voľného pádu HurricaneFactor pri Tatralandii Liptovský Mikuláš.

Tandemový zoskok padákom

Bungee jumping

Bungeejumping sa v našich končinách objavil začiatkom 90tych rokov a stal sa okamžite symbolom adrenalínového zážitku. Bezpečné gumové lano sa rýchlo rozšírilo po celom Slovensku. Kratšie laná vidno na mestských plavárňach, potreby náročnejších fanúšikov uspokoja dlhšie laná našich veľhôr.
Málokto dnes vie, že tento šport vznikol ako pomôcka pre parašutistov. Mali sa zoskokom na lane zbaviť strachu z voľného pádu. Netrvalo dlho a vynález obletel celý svet. Na Slovensku patrí medzi najvzrušujúcejšie zážitky zoskok zo skokanského mostíka na Štrbskom Plese. V zásade platí, čím dlhší skok, tým drahší.

bungeejumping

Ako alternatíva k Štrbskému Plesu je zoskok zo žeriavu, ktorý je možné absolvovať po dohode kdekoľvek. Posledná možnosť je kyvadlovým zoskok z bratislavského mosta Lafranconi.

Adrenalínové sú aj vodné športy

Veľké množstvo riek, jazier, plies, rybníkov či umelých vodných plôch ponúka množstvo vodných aktivít. Od splavovania slovenských riek, či už pri adrenalínovom raftingu, alebo splavovania riek na kanoe, cez pokojnú plavbu na plti so sledovaním okolia či člnkovaní po vodných plochách, potápaní, vodnom lyžovaní, plachtení, windsurfingu až po vyskúšanie si svojich síl v dvoch areáloch divokej vody – umelých kanáloch v Liptovskom Mikuláši a v Čunove.

K nezabudnuteľným atrakciám určite patrí splavovanie riek Dunajec, Váh alebo Orava na drevených pltiach, často aj s hudobným sprievodným programom a ochutnávkou miestnych gastronomických špecialít. Ak si nadšenec adrenalínovej zábavy určite si nenechaj ujsť rafting na divokej vode riek Belá, Dunajec a Hron.

Paintball

V posledných rokoch sa paintball stal obľúbeným športom na Slovensku. Hráči sú rozdelení do dvoch tímov a každý z nich sa snaží zasiahnuť súperov farebnými guličkami skôr, ako padnú oni. Hra je najvhodnejšia pre väčšiu partie ktoré majú bojovú povahu a chcú zažiť adrenalín. Paintballových ihrísk je na Slovensku veľa, okrem Bratislavy si môžete zahrať aj v Košiciach, Banskej Bystrici, Komjaticiach, na Liptove…

Paintball

Pripravila Dominika Budová

Mohlo by zaujímať tiež:

ZN.SK

Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu