ZN.SK
tetovač z osvienčimu, Auschwitzu

Seriál Tetovač z Auschwitzu ohlasuje slovenskú premiéru na 7. júna

Streamovacia služba Skyshowtime nedávno sklamala nemalý počet Slovákov. Avizovaná premiéra seriálu Tetovač z Auschwitzu na 2. mája motivovala

Streamovacia služba Skyshowtime nedávno sklamala nemalý počet Slovákov. Avizovaná premiéra seriálu Tetovač z Auschwitzu na 2. mája motivovala nemálo Slovákov uvažovať nad predplatným. Globálna premiéra však nakoniec nebola globálnou a týkala sa len anglicky hovoriacich krajín. Dnes sme sa však dozvedeli, že už aj pre Slovákov má služba nejakú odpoveď. Premiéra pre slovenský trh bola predsa len dnes odhalená. Prvé odosielané informácie smerom k predplatiteľom začiatkom roka s veľkou pompou uviedli prvý trailer s uvádzaným dňom premiéry, ktorý sme brali ako záväzný. Informácia, že sa nás na Slovensku tento dátum netýka, nebola zreteľná. Toto vyčlenenie Slovenska bolo o to viac prekvapením, že seriál vznikal z veľkej časti práve u nás. Je zvláštne, že pre niečo také doteraz nebol jasný termín a aj jeho ohlásenie je viac menej vlažné, v jedinej vete s ničím novým. Prečo?

tetovač z osvienčimu, Auschwitzu
Tetovač z Auschwitzu, fotografia

Premiéra konečne známa. Uvidíme ho od 7. júna

Služba uvádza, že Tetovač z Auschwitzu bude prístupný už od 7. júna na SkyShowtime. Znamená to, že viac ako jeden mesiac sme si museli počkať na uvedenie seriálu u nás. Zvláštne je, že nejde o tri týždne, alebo celý mesiac ale rozsah presahujúci 30 dní. Tí, ktorí si zakúpili predplatné kvôli avizovanej svetovej premiére totiž platia nie jeden mesiac, ale aj ten ďalší, ak službu medzičasom nezrušili. Na šťastie, jej kvality, obsah filmov a prístupnosť dabingov má viac benefitov.

Z tejto informácie však nie je jasné, či bude mať seriál iné vlastnosti ako tie, ktoré má v prípade ponuky streamovacej služby od 2. mája pre anglicky hovoriace krajiny. Náš novozélandský účet uhrádzaný kanadskou platobnou kartou zobrazuje šesť hodinových dielov seriálu s anglickými titulkami bez ďalších jazykových verzií. Na samotnej službe nevidíme ohlásenie budúcej premiéry. Nešťastné.  Nie je tak jasné, či  oneskorenie nebolo z dôvodu prípravy dabingovej verzie, alebo či aj nám ponúknu anglické znenie. Je nešťastím, že sa na mnohé informácie a podania nepozerá.

Tetovač nedáva podrobnosti

Chýbajú nám informácie, pomerne očakávateľné a samozrejmé informácie, aké pri iných veľkých premiérach a na iných spôsoboch distribúcie sú úplnou samozrejmosťou. Email nám teda ohlasuje premiéru, ale je to jediná informácia pre nedočkavcov bez ďalších detailov. Newsletter pritom obsahuje len jedinú vetu o dátume premiéry a tlačidlo na pozretie traileru. Očakávate, že ten nám priblíži niečo viac. Ide však o presne ten istý anglický trailer, aký sme už videli na iných miestach. S anglickými titulkami.

zdroje: skyshowtime.com

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu