ZN.SK
chioská masticha

Terapia mastichou ako liečba zdravotných problémov

Terapia mastichou sa radí k alternatívnym spôsobom prístupov k zdravotným problémom. Terapia sa aplikuje pri problémoch so žalúdkom a ústnou dutinou.

Ak ste už počuli o choiskej mastichy, potom určite viete, že je to vzácna živica, získavaná zo stromu zvaného Pistáciovník mastixový, ktorý rastie výlučne v južnej časti ostrova Chios. Chioská masticha sa vyznačuje predovšetkým silným antibakteriálnym pôsobením. Vďaka tomu je schopná eliminovať baktériu helikobater pylori, ktorá sa usadzuje v sliznici žalúdka a dvanástnika a je príčinou väčšiny žalúdočných ťakostí.

terapia

Terapia mastichou, čo to vlastne je?

Terapia mastichou sa radí k alternatívnym spôsobom prístupov k zdravotným problémom. Mastichová terapia sa odporúča aplikovať pri nesprávnej činnosti tráviaceho traktu a žalúdka a pri starostlivosti o ústnu hygienu. Alternatívny prístup mastichovej terapie k týmto zdravotným ťažkostiam spočíva najmä v tom, že vykazuje čisto prírodné zloženie. Je potrebné ju kombinovať  so zdravou životosprávou a zdravými stravovacími návykmi. Hlavnou zložkou pri terapii mastichou je originálna Chioská masticha, ktorá sa kombinuje s ďalšími účinnými prírodnými látkami pre zvyšovanie účinkov pri odstraňovaní zdravotných ťažkostí.

Kto by mal terapiu vyskúšať?

Terapia mastichou je určená ľuďom, ktorí:

  • vyznávajú prírodný prístup k zdraviu
  • odmietajú akékoľvek vedľajšie účinky
  • liečba antibiotikami im nezabrala a hľadajú alternatívny spôsob
  • preferujú prírodnú liečbu a prevenciu

Základné rozdiely medzi liečbou mastichou a antibiotikami

Terapia mastichou je vlastne užívaním produktov z mastichy podľa odporúčaného užívania pri jednotlivých zdravotných problémoch – zväčša 2 kapsule 3x denne. Je potrebné ju užívať vždy nalačno t. j. pol hodinu pred jedlom alebo dve hodiny po jedle. Užívanie Chioskej mastichy sa neodporúča kombinovať s liekmi určenými na blokáciu tvorby žalúdočných štiav ako napr. Helicid, Nolpaza, Omeprazol.
U väčšiny pacientov ustúpia vonkajšie príznaky chorôb už po prvom týždni užívania Chioskej mastichy, avšak minimálna odporúčaná doba mastichovej terapie je jeden mesiac, aby došlo k úplnej eradikácii helikobaktera zo všetkých častí sliznice žalúdka a dvanástnika.

Po diagnostikovaní chronických ťažkostí zapríčinených helikobakterom sa preferuje liečba kombináciou viacerých druhov antibiotík súčasne. V prípade, že nejakému pacientovi liečba predpísanými antibiotikami nezaberie, tak sa hľadá iné účinné antibiotikum pre odstránenie helikobaktera. Všetci však vieme, že antibiotiká nášmu telu určite neprospievajú. Pri takejto forme liečby však hrozí nadužívanie antibiotikami, čo môže predstavovať neúmernú záťaž pre pečeň a obličky.

Mohlo by zaujímať tiež:

Lucia

Lucia
Absolventka štúdia marketingovej komunikácie, momentálne žijúca v zahraničí s obrovskou vášňou pre cestovanie, nové zážitky a dobré jedlo. K príležitosti písať sa dostala pred pár rokmi v zn.sk. Je to pre ňu relax a zodpovednosť zároveň.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu