Tehotenstvo v obrazoch, krásna kniha o každom týždni tehotenstva

Tehotenstvo v obrazoch, krásna kniha o každom týždni tehotenstva

Vydavateľstvo Fortuna Libri vydáva na pohľad krásnu knihu venovanú tehotenstvu žien v obrazoch. Názov nevyužíva nič prekvapivé, sám dáva jasne najavo všetkým svoj obsah. Získate jasnú predstavu o tom, čo sa deje v tele matky v očakávaní, týždeň po týždni. Vďaka bohatému obrazovému materiálu 3D skenerov má čitateľ a čitateľka možnosť vidieť a prečítať si podrobnosti o tom, ako prebieha vývoj dieťaťa.

Tehotenstvo v obrazoch kniha

MUDr. Michal Holáň s kolektívom ako autor

Autorom je MUDr. Michal Holáň, ktorý patrí v Bratislave medzi známych odborníkov v oblasti pôrodníctva a podľa slov pacientok, je známy aj svojou profesionalitou a znalosťou, či vôbec prístupom k ženám v očakávaní. Preto aj našu redakciu zaujala kniha podpísaná jeho menom. Holáň v spolupráci s ďalšími odborníkmi prináša viac ako len obrazy.

Tehotenstvo v obrazoch kniha

Na konkrétne obdobia, týždne gravidity, je uvedený aj prehľad vyšetrení. Knižka tak obsahuje prehľad týchto vyšetrení, skríningov, morfologických vyšetrení, popisujúc ich priebeh, význam, ako aj výsledky.

Podrobné informácie venované každému týždňu oboznamujú čitateľku o vlastnostiach plodu, ale rovnako tak aj o možných zmenách na jej tele, popisuje aj možné komplikácie. V mnohých prípadoch tak objavujeme odborné informácie, po ktorých siahne prvorodička, aj skúsená mamička rada. Aj vaše vlastné snímky môžu byť čitateľnejšie po tom, ako si pozriete a porovnáte detaily na snímkoch tu. Rôzne obrázky zachytávajú jednotlivé časti tela a ich vývoj. Prinášajú aj viac svetla do toho, ako sa rozoznáva pohlavie a ako vlastne lekár vidí pohlavné orgány dieťatka. Nechýbajú však ani informácie o tom, čo vás čaká v poradni v tomto konkrétnom týždni. Viete sa tak pripraviť na otázky lekára, alebo na vôbec súpis toho, čo všetko by ste sa mali dozvedieť.

Autorom je odborník, nechýbajú teda aj stavy

Súčasťou knihy je neskromný materiál venovaný vrodeným ochoreniam, možnostiach a variáciám vrodených chýb srdca, fyziologickým vadám plodu, hydrocefalu a rôznych ďalších ochorení. Rovnako tak prináša možno strašidelné témy. Je to však preto, že každá správna kniha venovaná obrazom by mala zobraziť aj stavy, ktoré nie sú stopercentné. Pre porovnanie a načrtnutie vzhľadu.

Tehotenstvo v obrazoch kniha

Vo všeobecnosti ale čitateľka nemusí mať obavy z nepríjemných tém. Na možné komplikácie sa poukazuje, pretože patria k tehotenstvu. Knižka je pripravená veľmi pekne. 284 stranová publikácia má na dotyk príjemnú matnú obálku, aká nie je bežná. Vo vnútri obsahuje kvalitný papier, tlač, aj pevnú väzbu.

Zaujalo:

 • Bohatý obrazový materiál
 • Odborné texty renomovaného odborníka
 • Popisy toho, čo na snímkach vidieť a čo rozoznávať
 • Bohatá galéria snímkov brušiek v rovnakých týždňoch, čím autor vyvracia „veštenie“ pohlavia a týždňa podľa tvaru bruška, ale potvrdzuje, že brušká sú individuálna záležitosť.
 • Slovník odborných pojmov
 • Vysvetlenia zásadných hesiel a pojmov v priebehu týždňov (čo je to placenta, čo je to rázštep)

Fakty o knihe:

 • Názov: Tehotenstvo v obrazoch
 • Vydavateľstvo: Fortuna Libri
 • ISBN: 978-80-8142-708-4
 • Maloobchodná cena: 22,90 EUR
 • Rozmery a váha knihy: 174 × 217 mm, 963 g
 • V predaji napríklad na martinus.sk, alebo na bux.sk
5/5 - (2 votes)

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.