Úžasné náhody sveta: olympijské plavkyne s rovnakým časom - Zaujímavé novinky ZN.SK

Úžasné náhody sveta: olympijské plavkyne s rovnakým časom

Olympijské hry v Soule v Južnej Kórei v roku 1988 priniesli viacero zaujímavostí.  Jednou z najzaujímavejších boli preteky v plávaní žien na 100 metrov voľný spôsob. Stretli sa v nich mimo iných športovcov aj Karen Lordová z Austrálie a Manuella Carosi z Talianska. Obe obsadili 16. priečku s časom 1 minúta 4.69 sekúnd. Problém však nastal pri rozmiestňovaní mien. Nie je totiž možné umiestniť dve mená na jednu priečku, takže bolo nutné poslať obe ženy do bazéna ešte raz.

plávanie a plavkyňa, ilustračné foto

Rozstrel pre definitívne poradie plavkýň

Opätovný štart bol opäť veľmi zaujímavý. Priam neuveriteľný. Obe totiž odplávali 100 metrov s opäť rovnakým časom. Tentoraz 1 minúta 5.05 sekúnd. Všetkým bolo do smiechu, len plavkyniam bolo jasné, že musia do bazéna opäť. Na tretí krát sa podarilo zvíťaziť Talianke s časom 1 minúta 4.62 sekúnd, kým Austrálčanka doplávala až po nej s časom 1 minúta 4.75 sekúnd. Rozdiel bol neuveriteľných 13 stotín sekundy. Stotiny sú pritom vecou, ktorú môžu ovplyvniť technológie, rozhodcovia, aj o centimeter dlhšie prsty.

Zaujímavosťou je, že nakoniec i tak ich obe do oficiálnych tabuliek zapísali s pôvodným časom. Veď bol zaslúžený.

Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Shlosshof vianočné trhy
Vianočné trhy na zámku Schlosshof a prehliadky cisárskych Vianoc

Rozhľadňa Bardejov
Rozhľadňa Bardejov Kamenná hora sa dočkala obnovy

Zbojnícka chata, Vysoké Tatry
Tatranské chaty: Zbojnícka chata (1 960 m n. m.) vo Veľkej Studenej doline

Zavrieť