ZN.SK
Tatranský zveropark pri hoteli Hubert

Tatranský zveropark nad obcou Gerlachov za návštevu s deťmi stojí

Miest, kde je možné pozrieť nezvyčajné zvieratká z celého sveta bez vstupného, veľa na Slovensku nemáme. Tatranský zveropark nad Gerlachovom

Miest, kde je možné pozrieť nezvyčajné zvieratká z celého sveta bez vstupného, veľa na Slovensku nemáme. Tatranský zveropark nad obcou Gerlachov pred hotelom Hubert je zaujímavý tým, že ide o ohrady so zvieratami, pri ktorých sa môže zastaviť ktokoľvek. Panuje tu prísny zákaz kŕmenia zvierat, takže návštevníci, ktorí základné pravidlá dokážu akceptovať, sa môžu bezplatne pozrieť na zvieratká a druhy, ktoré v niektorých prípadoch nenájdete ani v zoologických záhradách. Zastávka s deťmi tu preto určite stojí za to.

Tatranský zveropark pri hoteli Hubert

Tatranský zveropark poteší klokanmi aj lamami

Zveropark ponúka na malej ploche pomerne pestrú škálu zvieratiek. Škótske kravy a poníky majú svoj veľký výbeh. Susedný je zaujímavý koňmi, vrátane arabského plnokrvníka. Chovajú tu však aj iné druhy koní. Zaujať môžu klokany, ktorých výbeh upozorňuje návštevníkov, aby sa nepribližovali so psom. Aj napriek tomu to návštevníci nerešpektujú. Dve huňaté lamy tu žijú oddelene od väčšej lamy druhu alpaca, ktorá sa dobre znáša s maďarskou ostrorohou ovcou a kozami.

Tatranský zveropark pri hoteli Hubert

V klietkach a ďalšom priestore sa nachádza nádherný párik pávov, ale tiež niekoľko druhov hydiny, vzácnejšie druhy holubov, papagáj a vír skalný. V miestnom jazierku majú úpravu brehu pre kačky. Nachádzajú sa tu aj ďalšie zvieratká. Počas našej návštevy sme si všimli aspoň spomínaný výber. V pozadí s nádhernými štítmi Tatier je miesto ukryté v tichom prostredí s bohatými možnosťami parkovania.

Postrehy zo Zveroparku a okolia:

  • O zvieratká je tu dobre postarané. Majú svoje prístrešky, ohrady, zabezpečenie, aj kontroly.
  • Nepochybne by nič lokalita nepokazila, ak by ponúkla návštevníkom možnosť venovať dobrovoľné vstupné na krmivo
  • Miesto nie je veľmi známe, neinvestuje do marketingu. Dokáže si vystačiť s vlastným systémom fungovania. Aj preto je zaujímavým prekvapením v rámci celkovej ponuky Vysokých Tatier a ich okolia.
  • Ideálna zastávka pre rodiny s deťmi.
  • V našom prípade bol dôvod objavenia pobyt v penzióne Moment v neďalekej obci Batizovce, kde je tiež niekoľko možností pre rodiny s deťmi. Priamo v penzióne jazierko a detské ihrisko. Ďalšie možnosti na spríjemnenie pobytu pre rodiny s deťmi je tak neďaleko.
  • Od zveroparku smerom k Tatrám sa dostanete na tatranskú Cestu slobody priamo pred detskou atrakciou Poliankovo.
Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu