ZN.SK
Caorle v Taliansku

Talianske letovisko Caorle nie je ďaleko a je príjemné

Severné Taliansko nie je tak ďaleko od Slovenska a okrem toho sa tu nachádza viacero miest. Blízke more vytvorilo z Bibione, Eraclea Mare, či Caorle

Severné Taliansko nie je tak ďaleko od Slovenska a okrem toho sa tu nachádza viacero miest, ktoré sa prirodzene vyformovali do turisticky atraktívnych lokalít. Blízke more vytvorilo z Bibione, Eraclea Mare, či Caorle známe a obľúbené lokality. Do každej z nich sa dá dostať prostredníctvom menších cestoviek na výlety a dovolenky „na otočku“, prípadne sa viete pomerne rýchlo zbaliť a rozhodnúť aj sami. Už len na skok je to do Benátok. Chce to len auto v dobrom stave, plnú nádrž a chuť vyraziť. Caorle je blízko a považovať ho môžeme aj za miesto, kde bude mať moderný návštevník a dovolenkár jednak dostatok príležitostí na pekné fotografie, no zárpveň tu narazí na dobrú pripravenosť a sem tam počuje nejaký slovanský jazyk. Miesto populárne u našincov, ale tiež Poliakov a Čechov, navštevujú dovolenkári aj s ubytovaním, no rovnako tak aj pocestní a jednodňoví v rámci krátkych turnusov cestoviek.

Caorle v Taliansku

Čo nájdete v Caorle

Caorle bolo v prvom rade pobrežné mestečko, ktoré má na svojom okolí peknú prírodu, no hlavne niekoľko zaujímavých pamiatok. Sú to sakrálne stavby, kostol, jeho zvonica v samotnom centre historického jadra, ktorých stavebným materiálom bol kameň. Sú charakteristicky iné, ako moderná architektúra, hoci aj tá sa v niektorých prvkoch vracia ku kameňu. Nechýba všade prítomná zeleň a dobre udržiavané cesty, maximálna čistota a priateľská atmosféra. Aj vzhľadom k tomu, že mentalita miestnych nie je veľmi diametrálne odlišná, necítite sa tu cudzo.

Caorle

V centre nájdete dostatok príležitostí na nákupy, banky, bankomaty, taxislužby, aj policajnú stanicu. V blízkosti pláže je niekoľko reštaurácií, bufetov, aj keď môže byť na niektorých miestach až priveľmi draho. Aj napriek tomu je v niektorých podnikoch stále plno. Keď k tomu večer pridáme aj živú hudbu, je pochopiteľné, že ľudia sa chcú zabávať. Vyrazte do mesta. Historické centrum v mnohom bude pripomínať Benátky. Síce miestne vodné kanály sú ďalej od starého jadra a sú určené člnom a lodičkám, Benátky tu hlavne pripomína miestna architektúra a farby. Pestré a krásne okenice, architektúra domov, a ich riešenie naozaj Benátky pripomínajú. Mimochodom, nie sú od tohto miesta ani veľmi vzdialené.

Caorle

Miestna pláž a služby na pláži

Najväčším ťahákom pre našincov je miestna pláž. Zaujímavá je svojim jemným tmavším pieskom a rozľahlosťou, ktorá ponúka naozaj veľký priestor všetkým, čo na ňu zavítajú. Netrápia nikoho poplatky a bezplatné sú tu dokonca aj toalety a sprchy, čo by zrejme na Slovensku neumožnil nikto. Aj vďaka tomu je teda možné vyraziť len na otočku, keďže všetky potreby, od prezlečenia do plaviek a z plaviek po toaletu, máte vyriešené. Miestna pláž je čistá a udržiavaná. Tvarovaná je do zátoky, na ktorej je až priveľmi viditeľný odliv. Preto nečakajte, že more sa bude držať vo svojej výške. Môže uniknúť ďalej od vás. Deje sa tak však v priebehu hodín, nie sekúnd, či minút. V plytkej vode ide o príjemné kúpanie ideálne pre menšie deti a mamičky. Preľudnenosť tu hrozí možno ak na vrchole sezóny. Z pláže máte krásny výhľad na miestnu historickú stavbu.

Caorle

Letovisku a mestečku Caorle na severovýchodným pobreží Talianska sa podrobnejšie venujú slovenské cestopisné stránky http://caorle.cestovanie.biz/,kde si možno aj vy nájdete niečo viac o možnostiach turistiky na vlastnej koži. Súčasťou stránok je popis histórie a lokality Caorle. Článok a foto-výbava článku vznikli aj v spolupráci s cestopisom. Knihy venované sprevádzaniu po Benátkach nájdete na tomto odkaze.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.



Inzercia

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu