ZN.SK
Świebodzin socha ježiša v Poľsku s WIFI

V poľskej obci Świebodzin nájdete najvyššiu sochu Ježiša s wifi

Poľská dedinka Świebodzin je nepochybne najznámejšia vďaka svetovo najvyššej soche Krista na svete. Prekonáva svojimi 52 metrami aj sochu z Rio De Janeiro.

Poľská dedinka Świebodzin je nepochybne najznámejšia vďaka svetovo najvyššej soche Krista na svete. Prekonáva svojimi 52 metrami aj sochu z Rio De Janeiro. Postavili ju tam v roku 2010 a vďaka svojej žiarovo bielej farbe je viditeľná z ďaleka. Veď celý tunajší kraj je jedna veľká rovina s minimálnym vlnením. Dá sa teda povedať, že výstavbou sochy sa v širokej oblasti objavila ojedinelá výšková stavba, ale zároveň príležitosť na…

Świebodzin socha ježiša v Poľsku s WIFI

Vykrývač WIFI signálu, veď na tom nie je nič zlé

Socha Ježiša je naozaj krásna. Monumentálna stavba je cieľom mnohých turistov a jednoducho ich priláka už len tým, koho stvárňuje. Tým, že ide o ojedinelé a vysoko postavené miesto, ak hovoríme o najvyššom vrchole celého monumentu, ponúka sa možnosť aj iného využitia. Ježiš má na soche korunu a hoci by sme čakali, že ju využijú bociany na stavbu svojho hniezda, našla využitie trochu modernejšie.

Farnosť, pod ktorú socha spadá, využíva korunu na WIFI vykrívač, ktorý tu má elektrickú prípojku a zebezpečuje signál pre kamerový systém. Existuje niekoľko zaujímavých článkov, kde sa venujú WIFI signálu na Ježišovej soche. Nebolo by na tom nič výnimočné a možno by sme WIFI považovali len za modernú vymoženosť, keby sa s tým nerobili tajnosti, kompetentní popierali existenciu vysielačov, alebo sa pokúšali situáciu zamlčovať, či skresľovať. Pravdou je, že WIFI na soche je a podľa medializovaných informácií signál používa kamerový systém a aj iné klienti. Kde je problém? Absolútne nikde. Aj vo svete je bežné, že niektoré sochy ako jediné vysoko postavené miesto, majú ešte nejakú inú funkciu.

Dedinka Świebodzin  je svetová

Nejde ani o znehodnotenie a ani poníženie osobnosti osoby, ktorú socha stvárňuje. Len praktické využitie priestoru, v ktorom sa koruna nachádza. Mimo to, je rok 2019 a pokiaľ niečo také pomáha pomáha ľuďom byť pripojení, dá sa na vec naozaj pozerať pozitívne. Áno, kuriozita to je práve tým, že kompetentní, v ktorých správe socha je, na začiatku popierali nos medzi očami. Azda z obáv názoru verejnosti prísne katolíckeho Poľska. No možno aj to umožnilo zviditeľniť.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu