ZN.SK
Superstar 22.11.

Superstar 22. 11. 2015: vypadli Sabina a Veronika

22. novembra sa Československá Superstar spoznala dve mená, ktoré opustili túto šou. Sú nimi Veronika Danišová a Sabina Slepčíková.

22. novembra sa Československá Superstar začala s pripomienkou udalostí posledného vydania. Štepán Urban naposledy dostal Divokú kartu, čím ho vrátili do Superstar. Pôvodne vypadol, hoci spievať naozaj vie. Hlasujú však prevažne deti s hudobným hluchom, takže sa nemožno diviť. Prvým na scéne bola Marta Jandová, ktorá využila pódium a tento večer na predstavenie svojej novej skladby.

Nepochybne sme neboli jediní, čo sa na túto porotkyňu zamerali najmä preto, že za niektoré prvky radi porotcovia kritizujú iných. Aká bola porotkyňa sama? Publikum veľmi ani nezaujala celkom neznáma pesnička, akási nová v angličtine zaspievaná, skôr sme čakali, kedy skončí. Marta síce spievať vie, no toľko hlbokých nádychov v speve sme ešte v televízií možno ani nepočuli.

Zahraničné hudobné hity

Ako prvá zaspievala Emma Drobná pieseň od Amy Winehouse. Zaspievala ju výborne, s miernym náznakom svojho hlasu, ale miestami veľmi čisto a hladko. S veľkou ťažkou parochňou na hlave si nemohla dovoliť veľa pohybu, no napriek tomu sa neraz pokúsila o pohyby do rytmu. Prstíky charakteristicky pre ňu behali po mikrofóne v rovnakom rytme.

Po nej sa na scéne objavil Štepán Urban. Presnejšie otravná reklama, až následne Štepán s piesňou Angie od Rolling Stones. Prekvapivo hladko zaspieval skladbu, ktorá robí dlhodobo problém rôznym barovým spevákom. Perfektným hlasom, akoby ani nebol jeho, sa prihovoril ľuďom v publiku a podľa záberov oslovil aj porotu.

Treťou bola Veronika Danišová so skladbou Queen of the night od Whitney Houston v úzkych šatách a účese podobnej na Houston. Na pódium vyrazila už za spevu skladby bez nejakých zdĺhavých čisto hudobných úvodov. Ukázala drsný rockerský spev. Ušlo jej zopár drobných tónov, čo pri takýchto skladbách je v podstate nič.

Christina Aquilera so skladbou Hurt urobila jednu z viacerých dier na svete a so skladbou bolo dosť veľa ľudí aj na castingoch. Dnes ju zaspievala Sabina Slepčíková. Naozaj bolo v speve počuť mierne roztrasený hlas, niektoré nesediace tóny, skôr neisté tóny. Bolo v tom však cítiť nesmiernu snahu a niektoré miesta pomerne vydarené. Až pri Sabine sme si všimli špecialitu v podobe permanentne uvedeného čísla, na ktoré treba posielať SMS aj s číslom. Po nej nasledoval Dalibor Slepčík so skladbou od Karla Gotta. Áno, zase Gotta, tak veľmi aktuálneho. Má mnoho fanúšičiek a nechceme ich nahnevať. Bolo to strašné a neisté. Viac netreba.

Pavol Kovaliček predviedol It’s my life od Jon Bon Joviho. Pustil sa do toho so silou, ale spev čistý nebol. Skôr miestami podivné, čiže Pavlovi to dnes naozaj nešlo. Veronika Danišová zaspievala po ňom príjemne a hladko. Come as you are od Nirvany neskôr zaznelo od Štepána Urbana. Prekvapivo nasadil chraplák s ktorým to znelo dobre, nie však ako original, keďže tony, ktoré má original nedodržal.

Sabina Slepčíková sa následne objavila s Winner take it all od skupiny ABBA, hneď na začiatku jej skočil tón z čoho bola sama prekvapila. Rozpačitý výkon bol miestami pekný. Po nich nasledoval Pavol Kovaliček, s Elánom a skladbou Od Tatier k Dunaju. Poriadne si zakričal a ani pritom nebol celkom stopercentný. Dalibor Slepčík zaspieval s nesediacimi tónami skôr karaoke. Veľmi to pripomínalo pokusy v hoteloch na tureckej dovolenke, nech sa na mňa nikto nehnevá.

Emma Drobná na záver spievala Fix you od Coplay. Celkom stopercentné to tentoraz nebolo, no v jej podaní a s jej hlasom sa to dalo hravo prepáčiť, pretože skladba dostala osobitú krásu, čím bolo všetko príjemne počúvateľné aj napriek odlišnostiam od originálu.

Nakoniec v tento deň museli vypadnúť dvaja, keďže naposledy porota využila Divokú kartu a dala druhú šancu Štepánovi Urbanovi, ktorého naopak v tento deň poriadne vychválili. Prvým menom, o ktorom sme sa dozvedeli, že nepostupuje, je opakovane kritizovaná Sabina Slepčíková, ktorej sa neniesla kritika vždy ľahko. Aj keď oprávnená kritika, miestami naozaj tvrdá. Veď sme v šou, kde emócie predávajú. Emma Drobná aj Dalibor Slepčík postúpili.

Keď nakoniec zostali Pavol Kovaliček a Veronika Danišová, mohol to byť len jeden z nich. Nakoniec to však bola Veronika Danišová, ktorá v šou končí. Inšpiratívna, príjemná, najvýraznejšie zmenená. Poďakovala sa, kým z publika už zdrhali prví návštevníci, akoby im utekal autobus. Kým sa Veronika s úsmevom lúčila, skrátka publikum odchádzalo, niektorí tlieskali a na pódiu sa lúčili dve dievčatá.

Aký je váš názor na vyhodnotenie tohto dňa?
Komentáre sú tu pre vás.

Mohlo by zaujímať tiež:

ZN.SK

Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.Inzercia

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu