ZN.SK
Xavier De La Rue

Extrémni športovci sveta: Xavier De Le Rue

Xavier De Le Rue je vynikajúcim snowboardistom zbehlým v mnohých spôsoboch jazdy. Venoval sa pretekaniu aj freestylu…

Xavier De Le Rue je vynikajúcim snowboardistom zbehlým v mnohých spôsoboch jazdy. Venoval sa pretekaniu aj freestylu. Je schopný vo veľkých zjazdoch. Získal niekoľko titulov v šampionáte FreerideWorld a štyrikrát sa stal šampiónom v súťaži Snowboard Cross World. Je držiteľom popredných snowboardových ocenení ako Biggest Guts Award (Cena za najväčšiu odvahu) z akcie Reels Festivals alebo Stand out of the Year (Borec roka) v ankete Transworld Rider. V roku 2009 ho magazín Snowboarder vyhlásil jazdcom roka.

Xavier De La Rue

Xavier De Le Rue

De la Rue si zaistil ešte väčší rešpekt a slávu, keď svoje freerideové kúsky začal natáčať. Medzi jeho projekty patrí dokumentárny športový film Deeper, expedície na Antarktídu a následný film Livesof the Artist 2 alebo ohromujúce akcie vo filmoch TB20 a 2112. Založil vlastnú filmovú produkčnú spoločnosť Time Line Films a vyvinul revolučnú autonómnu lietajúcu kameru, ktorá po kampani na Kickstarter v roku 2014 vyvolala rozruch po celom svete.

Podieľal sa aj na výrobe filmu Bod zlomu, ktorý má premiéru 31. decembra 2015 a vyniká práve výnimočným zastúpením svetovej špičky adrenalínového športu. Film uvádza do slovenských kníh Bontonfilm a v 3D. Magazín ZN.SK sa venuje aj ďalším extrémným športovcom, ktorí sa preslávili vo svete filmu, dokumentu a príspevku k filmom a akčným scénam.

Oficiálny Facebook: https://www.facebook.com/xvdelerue?sk=wall

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu