Extrémni športovci sveta: Xavier De Le Rue - Zaujímavé novinky ZN.SK

Extrémni športovci sveta: Xavier De Le Rue

Xavier De Le Rue je vynikajúcim snowboardistom zbehlým v mnohých spôsoboch jazdy. Venoval sa pretekaniu aj freestylu. Je schopný vo veľkých zjazdoch. Získal niekoľko titulov v šampionáte FreerideWorld a štyrikrát sa stal šampiónom v súťaži Snowboard Cross World. Je držiteľom popredných snowboardových ocenení ako Biggest Guts Award (Cena za najväčšiu odvahu) z akcie Reels Festivals alebo Stand out of the Year (Borec roka) v ankete Transworld Rider. V roku 2009 ho magazín Snowboarder vyhlásil jazdcom roka.

Xavier De La Rue

De la Rue si zaistil ešte väčší rešpekt a slávu, keď svoje freerideové kúsky začal natáčať. Medzi jeho projekty patrí dokumentárny športový film Deeper, expedície na Antarktídu a následný film Livesof the Artist 2 alebo ohromujúce akcie vo filmoch TB20 a 2112. Založil vlastnú filmovú produkčnú spoločnosť Time Line Films a vyvinul revolučnú autonómnu lietajúcu kameru, ktorá po kampani na Kickstarter v roku 2014 vyvolala rozruch po celom svete.

Podieľal sa aj na výrobe filmu Bod zlomu, ktorý má premiéru 31. decembra 2015 a vyniká práve výnimočným zastúpením svetovej špičky adrenalínového športu. Film uvádza do slovenských kníh Bontonfilm a v 3D.

Oficiálny Facebook: https://www.facebook.com/xvdelerue?sk=wall

Krstný otec za úžasnú cenu
Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
American Truck Simulator
Zahrajte sa na kamionistu, ide American Truck Simulator

Brehár hrdzavý
Brehár hrdzavý, neuveriteľný vták prekonávajúci naše chápanie

Rambo, posledná krv
John Rambo sa vracia do kín vo filme RAMBO: Posledná krv

Zavrieť