ZN.SK
0 eur bankovka šťastné a veselé

V decembri ide do predaja špeciálna vianočná 0 eur bankovka, séria PF

Nadšenci pre 0 eur bankovky, ktorých je na Slovensku niekoľko tisíc, verných, aj príležitostných, sa dočkajú špeciality. Vianočnej bankovky Šťastné a veselé

Nadšenci pre 0 eurové bankovky, ktorých je na Slovensku niekoľko tisíc, verných, aj príležitostných, sa dočkajú špeciality. Vianočná bankovka, ktorá nenesie územné odlíšenie, ani sériu EE alebo CZ, ale jedinečnú a na Slovensku použitú PF. Bankovky s vianočnou tematikou, vianočným vencom a Mikulášom s nápisom Šťastné a veselé budú od 2. decembra k dispozícii v konkrétnych slovenských mestách, ktoré prejavili záujem o predaj.

0 eur vianočná bankovka šťastné a veselé

Pre zberateľov tak nastane príležitosť na zakúpenie bankovky, ktoré síce nebude mať príslušnosť ku konkrétnemu miestu, no jej princíp podpory cestovného ruchu zostáva predsa len zachovaný. Prečo?

Vianočná a jej 10 000 kusov v rôznych mestách

Celkový náklad 10 000 kusov v špeciálnej sérii PF sa objaví v niekoľkých slovenských mestách, ale aj v Čechách. Bratislavský hrad, Trnava, Trenčín, Kúpele Trenčianske Teplice, Terchová, Banská Bystrica, Liptovský Mikuláš, Poprad, Prešov, Košice, ale aj české mesto Plzeň v jednotlivých informačných kanceláriách. Bližšie informácie nájdete už čoskoro na stránkach www.eurosouvenir.sk (zdroj foto)

Cena jednej bankovky bude 3 EURÁ alebo 80 CZK a náklad 10 000 kusov bude rozdelený po slovenských mestách. Pre vycestovanie tak nie je nutné merať trasu cez celú republiku, ako to býva pri konkrétnych mestách. Cieľom odhodlaných zberateľov tak môžu byť informačné kancelárie konkrétnych slovenských miest.

Zmysel zostáva predsa len zachovaný

Celý koncept 0 eurových bankoviek vznikol ako nástroj na motiváciu a formovanie cestovného ruchu, čo sa darí aj v takýchto prípadoch. Predaj bankovky prinúti ľudí cestovať, zamieriť na miesta, ktoré sú vytvorené, aby motivovali spoznávať celé okolie. Úspešnosť konceptu 0 eurových bankoviek je nám známa z celkom historicky prvej bankovky na Slovensku, ale aj z viacerých miest Slovenska, kde jej predaj vyvolal ošiaľ a reálne dané miesto dostal na mapu ciest vážnych aj príležitostných zberateľov. Aj medializácia samotná následne konkrétnym miestam pomáha. Teraz sú to Vianoce, ktoré nepredstavujú žiadne konkrétne miesto a predsa môžu priniesť nejakého návštevníka do konkrétnych miest. Podobne bola na tom aj nedávna bankovka k Nežnej revolúcii, ktorá sa tiež neviazala na konkrétne miesto.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu