ZN.SK

So službou Balík do zahraničia spojenie s celým svetom ako na dlani

V dnešnej dobe môžeme vycestovať skoro na akékoľvek miesto na planéte alebo sa spojiť s človekom na druhej strane sveta. Niekedy však nestačí len slovná…

V dnešnej dobe môžeme vycestovať skoro na akékoľvek miesto na planéte alebo sa spojiť s človekom na druhej strane sveta. Niekedy však nestačí len slovná komunikácia, často chýba aj možnosť sa osobne premiestniť do iného mesta, štátu či kontinentu. Pre tieto príležitosti, kedy je potrebné premiestniť niečo hmotného, existujú doručovacie spoločnosti, ktoré všetko zariadia za nás.

Aj na tomto poli panuje konkurencia, a preto sa doručovacie spoločnosti snažia osloviť zákazníka takou ponukou služieb a starostlivosti, kedy stačí byť len online, vyplniť formulár, zabaliť balík a o všetko ostatné je postarané za vás. Väčšina konkurentov si vyzdvihne balík systémom door-to-door, teda priamo u vašich dverí, čo zákazníkom šetrí nielen čas, ale aj trpezlivosť, pretože tak odpadá vyčkávanie v dlhom rade pri poštovnej prepážke.

Rozdiely medzi doručovateľskými spoločnosťami

Zásadným rozdielom medzi jednotlivými spoločnosťami je cena, za ktorú môžu vašu zásielku prepraviť, ďalej rýchlosť doručenia a tiež limity rozmerov a váhy balíkov. Ponuka pre uspokojenie požiadaviek je našťastie natoľko rozsiahla, že si napr. môžete pre doručenie vybrať spoločnosť, ktorá garantuje až o 75% nižšiu cenu za prepravu. Niektoré spoločnosti majú maximálnu váhovú hranicu balíka 30 kg, iné vám prepravia paletu o váhe až 4 000 kg. Priemerná doba doručenia v rámci Európy je 3 dni, ale nájdu sa aj rýchlodopravcovia, ktorí garantujú doručenie do druhého dňa. Ak svoju zásielku posielate v režime Expres, kde je však nutné počítať s vyššou cenou, môže byť doručená do 24 hodín aj na iný kontinent.

Balenie balíka, zásielky

Vybrali ste si spoločnosť, ktorú na prepravu využijete, vyplnili online formulár a zabalili ste podľa pokynov balík, ktorý si kuriér vyzdvihol. Za pomocou služby sledovanie zásielok tak už len stačí s pokojom monitorovať, kde sa vaša zásielka nachádza. Za doručenie zaplatíte buď klasickým bankovým prevodom, platobnou kartou alebo prostredníctvom platobnej brány GoPay, niekedy je možné využiť aj formu dobierky.

Faktory ovplyvňujúce konečnú cenu

Cenu za posielaný balík teda ovplyvňuje jeho cieľová destinácia, váha a rozmer, a ak je zasielaný v režime Standart, alebo Expres. K danej sume je ďalej nutné pripočítať aj poistenie, ktoré dopravné spoločnosti poskytujú do určitej sumy zdarma. K zisteniu, koľko vás zaslanie balíkov bude stáť, slúži online kalkulátor poštovného.

Rady na záver

  1. Pri vypĺňaní objednávky vždy uveďte telefónne číslo príjemcu zásielky. V prípade potreby môže tak kuriér adresáta telefonicky kontaktovať.
  2. Pred objednaním prepravy si zistite, či sa obsah vašej zásielky nenachádza na zozname obmedzení a zákazov na vývoz. Rozdiely v obmedzení sú medzi jednotlivými prepravcami, typmi prepravy, takisto aj medzi jednotlivými krajinami.
  3. Hoci spoločnosti garantujú určitú dodaciu lehotu, môžu nastať okolnosti, ktoré tento termín doručenia oddialia. Spoločnosti nemôžu ovplyvniť počasie, prípadné štrajky, poruchy, možné ľudské zlyhanie a pod.
Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu